Zima je pro mě opravdu strašná... už když se blíží konec prázdnin, děsí mě myšlenky nad tím deštivým větrným podzimem a mrazivým zimním počasím. Chodím ty poslední dny co nejvíc na sluníčko a běhám jak blázen v plavkách do poslední chvíle, jen abych nabrala co nejvíce energie ze slunečních paprsků, a každý den navíc, kdy svítí ještě sluníčko, opravdu slavím ..
 
Letos nebyl překvapivě začátek podzimu tak strašný, jak vždy očekávám, ba naopak... byl překvapivě velmi hezký a teplý, a tak jsem měla šanci radovat se z toho sluníčka déle... každý ten víkend babího léta jsem organizovala s přítelem výlety, fotila ty podzimní listy ve svitu slunce a na všechny se přiblble usmívala.
 
Ovšem z ničeho nic se před týdnem ozval... a je po náladě, přiblblém úsměvu... je po mém sluníčku a mé radosti... ozval se ten mlhavý, deštivý podzim.. :-(
Jó, kéž by celý ten půl rok, co má být podle kalendáře podzim a zima, bylo jak letos... to letošní babí léto... kéž by sníh napadl 23. 12. a od 2. 1. opadl sníh a opět babí léto pokračovalo a přešlo zvolna do jara..
Hmm, kéž by...
 
Tak ať nám, milé čtenářky, sluníčko zas tvoří úsměv na tváři!
 
Sonya
 

Sonyo, roční doby jsou čtyři a střídají se, takže babí léto máme jen jednou (bohužel). Usmívejte se dál, jaro se nám vrátí.

Také jste si doma vyrobili požár?
Kdy vám bylo naposled pořádně horko?
Někdo vám zatopil?

Mrznou vám v zimě prsty na rukách i na nohách?
Máte doma umělý krb? Jak si na něm opékáté špekáčky?

Máte hrůzu z pohledu do ohně? Jsou čerti? Bojíte se pekla?

Nesnášíte otužování? Ledová sprcha - vaše smrt?
Milujete dlouhou koupel v horké vodě? Při svíčkách?


Také Vás může potkat dáreček od redakce!

redakce@zena-in.cz

Reklama