Je sice zima, ale teploty nad nulou nebrání mladým dámám, aby se oděly do kombinace teplé minisukně či teplých šortek s nadkolenkami nebo silnými punčocháči na zimu. V minulých letech módní návrháři přáli spíše jednobarevným laděním a vyřádili se v plastických vzorech. Teď ale přichází na řadu změna, a to výrazná.

Jako by po přelomu roku už bylo jaro a léto na dosah a zima byla zapomenuta. Punčochové zboží – ponožky, podkolenky, nadkolenky, aj. přicházejí do obchodů ve výrazných barevných variacích s příčnými proužky. A o tuto kombinaci tady právě jde!

Nejvíce barevné tóny směřují do růžové a pokud převažují proužky jiné barvy, tak růžová je alespoň špička a růžový je také horní lem. V našich obchodech jsem viděla také variaci sytě žluté a zelené (bez růžové v tomto případě :-)) 

Nevím, jestli se to v Česku uchytí, ale na módních veletrzích byly také představeny barevné proužkaté podkolenky bez špiček – ukončené před kloubem palce … a obuté v lodičkách, ale aspoň takhle může zase vyniknout Váš lak.

Až sluníčko bude hřát trochu víc, můžete obléci i legíny bokovky, které doplníte ponožkami ve stejné barvě, ale v sytějším odstínu. Móda punčochového zboží se nezastavuje pouze u proužku, ale přeje i síťovině, ažurám a malým květinovým či motýlím motivům. Když už byla řeč o síťovině – neměla by to být taková ta klasická (jako ze šantánu), ale výrobci (tedy spíše zahraniční) již zakouzlili se švy, a tak vznikají zajímavé vzory s oky jako elipsy.

Zajděte do obchodu - ať už se zahraničním nebo tuzemským zbožím, to záleží na Vás! 
Byl by v tom čert, abyste si nevybraly!  

 

Zdroj: TextilŽurnál a vlastní průzkum

                 
Reklama