Mezi nejoblíbenější patří bazalka a petržel, díky popularitě asijských pokrmů se do popředí dostává také koriandr. Meziročně se poptávka po bylinkách zvyšuje o více než třetinu. Zákazníci najdou v obchodech Albert čerstvé bylinky po celý rok, a to díky dodavateli z jižní Moravy, se kterým řetězec spolupracuje již několik let.
ale1.jpg

Zájem o bylinky stále roste, o řezané bylinky roste dokonce ještě více

„Čerstvé bylinky na pulty našich obchodů putují z moravských polí a skleníků na Znojemsku. Lokální dodavatel, společnost Bylinky, zajišťuje celoroční produkci českých bylinek v květináči,“ říká Markéta Beránková, manažerka nákupu v obchodním řetězci Albert, a dodává: „Díky této spolupráci, která trvá již 5 let, můžeme našim zákazníkům nabídnout čerstvé bylinky vypěstované na domácí půdě.“ Společnost Bylinky z Miroslavi na jižní Moravě disponuje jedním z nejmodernějších skleníků v Evropě. Navíc díky polní produkci je tuzemský dodavatel během sezóny kompletně soběstačný také v pěstování řezaných bylinek, které dodává do obchodů Albert v závislosti na sezóně až po osm měsíců v roce.

Jedničkou je bazalka, kometou koriandr

Nejoblíbenější bylinkou je jednoznačně bazalka, zákazníci ale také často sahají po petrželi, pažitce či mátě. „Stálicí v žebříčku populárních bylinek je bazalka, a to také proto, že není jednoduché ji vypěstovat doma. Naší výhodou je, že nabízíme bazalku velice chutnou a kvalitní. Právě proto jsme s ní na českém trhu tolik úspěšní,“ vysvětluje Jakub Křivák, obchodní ředitel společnosti Bylinky. „V posledních letech je na vzestupu také koriandr, který se používá především v asijské kuchyni,“ doplňuje. 
Zákazníci najdou v nabídce obchodů Albert až 11 druhů bylinek od oblíbené bazalky nebo petržele přes exotičtější koriandr či oregano až po sezónní medvědí česnek. Své místo mají na pultech v oddělení ovoce a zeleniny, kam se dostávají po nejkratší možné cestě ze Znojemska.
ale2.jpg

Bylinková zahrádka – stačí si utrhnout

Spolu se znovuotevření prodejny na pražském Chodově, která loni v létě prošla během rekordních 16 dní kompletní modernizací, Albert představil atraktivní novinku. Právě na Chodově v oddělení ovoce a zeleniny mohou zákazníci využít bylinkové zahrádky „Stačí vzít do ruky připravené nůžky, nastříhat si a kombinovat různé druhy čerstvých bylinek a snítky pak vložit do sáčku a navážit,“ vysvětluje jednoduchý systém, který si nakupující rychle oblíbili, Barbora Vanko, mluvčí řetězce Albert.

Nákup řezaných bylinek jsme vyzkoušeli při naší reportáži – čtěte více: