508 kilometrů perfektně upravených sjezdovek ve 4 lyžařských oblastech, propojené 179 lanovkami a vleky nabízí pestrou paletu lyžařských zážitků pro každý vkus a každou úroveň fyzické kondice. Zillertalský Superskipass, lyžařská permanentka „all in one“ na dobu 2 až 21 dní, zaručuje dokonalou lyžařskou zábavu v celém Zillertalu.

Funslope na Hintertuxu (c) Zillertal Tourismus - Thomas Straub

Funslope na Hintertuxu (c) Zillertal Tourismus - Thomas Straub

Zlatým hřebem lyžařské dovolené v údolí Zillertal je takzvané „Early Morning Skiing“. Zatímco ostatní ještě spí, nebo sedí u snídaně, ranní ptáčata již vytáčejí své první obloučky na čerstvě upravených sjezdovkách. V lyžařské oblasti Hochzillertal totiž jezdí kabinové lanovky již od 7.30 hodin. Četné chaty v lyžařských areálech pak nabízejí další způsob, jak být první na svazích; z postele můžete vyskočit rovnou na lyže a užívat si jízdu na téměř liduprázdných sjezdovkách. Po takovém ranním lyžování chutná snídaně obzvláště dobře.

Early morning skiing (c) Zillertal Tourismus - Thomas Straub

Early morning skiing (c) Zillertal Tourismus - Thomas Straub

Co je nového v lyžařských oblastech Zillertalu?

  • Nově postavená 10místná kabinková lanovka
    10er-Kabinenbahn Dorfbahn Gerlos usnadní jako druhá příjezdová trasa komfortní dopravu do lyžařské oblasti Isskogel.
  • Také v lyžařském areálu  Hochfügen v přední části Zillertalu zlepší požitek z lyžování nová šestisedačková lanovka „6er-Sesselbahn Waidoffen“.
  • Na ledovci Hintertux čeká na velké i malé lyžaře a snowboardisty nová funslope s různými překážkami.

Zimní idyla v Zillertalu (c)Zillertal Tourismus -Thomas Straub

Zimní idyla v Zillertalu (c)Zillertal Tourismus -Thomas Straub

Lyžování v Zillertalu je však nejen o těch nejlepších sjezdovkách. Družné posezení na prostorných slunečních terasách nebo v četných chatách s oceňovanou úrovní služeb je takřka nezbytnou součástí každého dne stráveného na lyžích. Kulinářské speciality z místních přírodních produktů dávají sílu na další hodiny strávené na sjezdovce. Na jídelním lístku najdeme jak zillertalské speciality, tak i nové lehké kreace současné moderní kuchyně. Ať už si dopřejete špičkovou gastronomii nebo poctivou tyrolskou kuchyni, zillertalští restauratéři vždy kladou velký důraz na čerstvost a původ surovin, přičemž se používá především sezonních produktů. I proto představuje kombinace lyžování a gastronomie naprosto jedinečné menu pro všechny labužníky. A světoznámá pohostinnost zdejších obyvatel pak jen posiluje již tradičně dobrou pověst zillertalské gastronomie.

Více informací o lyžování v rakouském Zillertalu najdete zde

Příjemné posezení na horské chatě Christas Skialm (c) Zillertal Tourismus - Marco Rossi

Příjemné posezení na horské chatě (c) Zillertal Tourismus - Marco Rossi

Zillertal

Reklama