Vzpomíná na nelehké chvíle po odchodu manžela na věčnost. Jako naschvál se v domácnosti začaly „sypat“ i spotřebiče, ucpal se odpad a šikovný instalatér nebyl nablízku. Takže si musela poradit sama

Začnu malou parodií na budovatelskou píseň. Bez pračky nelze prát a bez lednice chladit, bez odpadu voda teče, bez radosti nelze žít. Ať je tak nebo tak, ze života více má, ten kdo život žije, opraváře shání dál.

To vše mě postihlo během 14ti dnů, krátce poté, co manžel odešel hrát do nebeské kapely, což byla událost samozřejmě nejnepříjemnější. Jakés takés finance spolkly náklady na rozloučení se, notáře, odhadce.......a tak jsme si žili jak v domácnosti cca před 60ti lety. Nejdřív se vyřešila lednice, starší syn přivezl takovou malou, co měl na koleji. Za čas se podařilo prodat basovku po manželovi, opravila se pračka, odpadlo přepírání ve vaně, i když shánění opraváře byla ňamka.

Nejdéle jsem myla nádobí ve škopku, s ucpaným odpadem v kuchyni neporadil ani soused instalatér, že prý dělá větší projekty, nevím, co jimi myslel, ale neměl ani instalaterskou strunu, i když nám řekl, kde by se dala sehnat. Do opravy jsme se pustili s mladším synem zcela amatérsky. Neúčinkoval Krtek ani jiné přípravky z reklam, takže nádobí si škopku užilo skoro dva měsíce. Náhodným vylitím vody z brambor do dřezu (síla zvyku) se zjistilo, že voda odtéká, to byla úleva. Asi ta kila přípravků měla prodlouženou dobu účinnosti.

Snad nám současný utěšující stav vydrží co nejdéle.

enka1  

Milá enko1, držím vám moc palce, ať to všechno zvládnete. Jak je vidět, máte šikovné syny, kteří vás ve štychu nenechají

Text nebyl redakčně upraven

Reklama