Jeho chování bylo podivné. Choval se jako milující muž, přesto z něho měla pocit, že všechno není tak docela v pořádku. Intuice ji nezklamala.

strange

Zamilovali se do sebe před rokem. On se živil jako restaurátor,  většinu zakázek dostával od správ zámků, kostelů či jiných historických budov. Ona pracovala v jedné cestovní kanceláři. Měla byt, on bydlel tam, kde zrovna pracoval. A protože to byla velká láska, brzy se k ní nastěhoval. Respektive u ní bydlel, když zrovna nebyl týden na Moravě nebo v Jižních Čechách a nešplhal po lešeních starých šlechtických sídel. S jakou radostí se k ní vracel! Vždy donesl nějaký drobný dárek, pak si dlouho povídali, o volných víkendech jezdili na výlety, on jí vyprávěl o historii a umění a ona hltala každé jeho slovo. Pak zase odjel a ona se těšila na jeho návrat od chvíle, kdy auto zmizelo za zatáčkou.

Hezký románek, že?

Její vztah však kalily podivné příhody a nesrovnalosti, které občas vypozorovala z jeho chování. Občas se před jeho odjezdem dozvěděla, že ho čekají v kostele v Olomouci, ale po příjezdu tvrdil, že byl v Kroměříži. Z počátku na to nereagovala a myslela si, že to sama nějak popletla. Když se to však opakovalo, ptala se po vysvětlení.  „To že jsem říkal? Ne, to sis určitě spletla.“ Jindy: „Původně jsem tam měl jet, ale pak mi cestou volali, že se zakázka posouvá, a tak jsem ještě jel tam a tam něco dodělat.“ Stejné to bylo s termíny návratů. Vždy se vrátil o pár dní později, než měl v plánu.

Peníze mu chyběly

Když na něm chtěla aspoň symbolický příspěvek na domácnost, často jí tvrdil, že je úplně bez peněz, platby nedošly, faktury za práci stále nebyly proplaceny. Občas donesl tašku ovoce, párkrát podstrčil nějakou stokorunu. Za rok to mohlo dělat sotva deset tisíc. Chápala to, umělci to přece mají těžké. Koupila mu nové džíny, bundu, pár svetrů, boty, pyžama, však on až něco vydělá, tak jí to vrátí. Jednoho dne zjistila, že si koupil za dvacet tisíc fotoaparát. Exkluzívní stroj - vysvětlil jí to tím, že přece potřebuje zakládat dokumentaci restaurovaných děl. Jindy našla několik srolovaných pláten schovaných pod postelí. Tvrdil, že nejsou jeho, že je dostal na opravu. Po pár týdnech visely v jeho ateliéru. Prý nakonec výhodná koupě za padesát tisíc.

To už jí ale rostoucí nesrovnalosti začaly vrtat hlavou a uhodila mna něj. Vymlouval se, že nějaké peníze právě teď došly, a příště jí vyrovnal účet za opravu plynového kotle. Zase nějaký čas mlčela.

Usvědčení

Jednoho dne se spolu vypravili na výlet. Přespat chtěli v jednom malém hotýlku v podhradí. Když odevzdávali v recepci své občanské průkazy pro evidenci, všimla si, jak se on bojí, aby se jí jeho průkaz nedostal do zorného pole. Honem po něm chňapl a rychle schovával do kapsy. V ten moment si uvědomila, že ani po roce známosti jeho doklady neviděla, a umínila si, že to co nejdřív napraví. Udělala to ještě téže noci. Když její Piccaso spal, hrábla mu do kapsy a hned měla vysvětlení všech záhad. V rubrice rodinný stav se na ni smálo slovo ŽENATÝ.

Rozchod

Rozchod byl rychlý a ve finále to pro ni byla úleva. I když jí tvrdil, že to je jen formální svazek, a tak nepokládal za nutné ji o něm informovat, už mu nevěřila ani slovo. Však dobře znáte zkazky ženatých pánů o tom, jak jim manželka nerozumí, už spolu dávno nespí... a pak je potkáte, jak se se svou drahou polovičkou vedou ruku v ruce a ona je krátce před porodem.

Stalo se vám, že jste nevědomky chodila se ženáčem? Jak jste zjistila pravdu?

Reklama