Talentu ovlivňovat druhé dokonce v rámci svého povolání lze velmi snadno zneužít k manipulaci a zneužívání svých schopností. Proto skládá lékař přísahu… možná i psycholog? Zcela určitě ale ne žena, která se živí ezoterickými praktikami.

Karla se od mládí živila jako kartářka a vědma - pracovala s kyvadlem a odvážila se jít i do nejtěžší a nejrizikovější disciplíny v oboru - reinkarnační regrese. Dařilo se jí - za své služby si slušně účtovala a jelikož byla oblíbená, klienti, tedy spíše klientky, se jen a jen hrnuly. Svým povoláním žila a zřejmě jej kdysi vykonávala opravdu tak, jak nejlépe uměla a lidem pomáhala stejně, jako kvalifikovaní psychologové - jinak by jí přece tak houfně nevyhledávali, že? Udělala si „jméno“ a ačkoliv nespolupracovala s žádnými médii, lidé za ní do jednoho západočeského města jezdili až z Moravy.

žena

Igora možná milovala víc, než jeho peníze.

Přesto, že „zlé jazyky“ z jejího okolí tvrdily, že si ho vzala pro majetek. Igor jí totiž miloval tak, jak před tím žádnou ženu. Pro čarodějnici není zřejmě nic snadnějšího, než k sobě vyhlédnutého muže osudově připoutat, že? Zvláště, je-li o 20 let mladší (Igorovi táhlo už na šedesátku, i když na to nevypadal díky skvělé kondici) dlouhovlasá bruneta s uhrančivýma černýma očima a postavou alá „přesýpací hodiny“ - prostě i fyzicky typická „žena čarodějná“. Pochybnosti měl, to jistě, stále se radil se svými přáteli, kterých coby velmi úspěšný a bohatý muž měl spousty: „Mám, nebo nemám do toho jít?“. Říkávali obvykle: „A když Ti řeknu, že nemáš, co uděláš?“. A Igor odpovídal: „Stejně si jí vezmu, já jí hrozně miluju!“. Jen krčili rameny, co jiného taky? Karlino zaměstnání nebral vážně - něčím se bavit žena musí, že? Ezoterika mu byla naprosto cizí.

A tak se konala svatba, pro Karlu druhá, pro Igora již čtvrtá v pořadí.

Zpočátku se zdálo manželství přímo zalité sluncem - oba ožili a Igor omládl, tak moc byl po létech zase šťastný… tedy zpočátku. Na ženy štěstí neměl, všechny šly jen po jeho majetku - Karla byla přece úplně jiná - sama totiž vydělávala víc, než slušně a postupem doby Igor začal obdivovat její schopnosti a podporoval jí - třeba doporučoval svým známým.

Po dvou letech to začalo….

Karla se začala před očima manžela měnit. Občas jí našel v depresi, podivném rozpoložení, v očích divný výraz. Začala se chovat divně, zmateně, hystericky… přičítal to přepracovanosti, přátelům, kteří při návštěvách jejich domu kroutili hlavami nad jejím podivným chováním, vysvětloval, že se nechává příliš pohltit ezoteričnem a zapomíná nechávat problémy svých klientů za dveřmi svého studia, přestává oddělovat práci a soukromí.

Igorova manželka začala rozvracet vztahy okolo sebe!

Lidem, kteří jí vyhledávali, místo pomoci začala ubližovat: Nápadně často se totiž její klientky a klienti rozváděli. Igor byl přesvědčen, že si Karla začíná užívat moci, kterou nad nimi má a zneužívat jí. Jistotu nabyl, když jej vyhledal zoufalý přítel a prosil ho o pomoc - jeho padesátiletá žena od něj utekla, protože Karlino kyvadlo ukázalo, že je jí nevěrný, což se nezakládalo na pravdě.

Posléze začala Karla ubližovat i Igorovi.

Po hádce, kterou vyvolala, se úmyslně zřítila ze schodů. Když se jí snažil uklidnit, zděsil se jejího výrazu: Byla opravdu zcela mimo - připomínala schizofrenika.  Poté vyběhla z domu a kamarádce vyprávěla, že jí Igor zmlátil (na důkaz předvedla modřiny z pádu) a často prý jí vyhrožuje, že jí zabije. Neváhala obvolat všechny společné známé a postěžovat si.

Přestože jevila příznaky psychické choroby, léčit se odmítala.

Igor jí nechtěl nutit - měl jí přece rád a věřil do poslední chvíle, že se vše upraví a budou opět šťastní. Jenže všechno spělo někam úplně jinam….  Karliny stavy nepříčetnosti se opakovaly a též scény před známými.

Manželství skončilo.

Pro Karlu nebylo nic složitého zmanipulovat vyhlédnutého opět velmi bohatého muže, který se čerstvě přistěhoval do města, navíc mladého - čerstvě ženatého. Jeho manželce při seanci sdělila, že je jí manžel nevěrný (jen neřekla, že s ní) a jemu naopak, že nevěrná je ona jemu, takže jí ze svého domu vyhodil, přestože byla v 8. měsíci těhotenství. Igorovi jasně oznámila, že se stěhuje a žádá o rozvod, neboť jí manžel bije.

Dnes je Igor sám,  a přestože se okolo něj točí spousta zajímavých žen, nový vztah navázet nechce. Stále řeší své krátké manželství. Nechápe, co se vlastně stalo. Novému vztahu se prý daří, slyšel od známých a kupodivu se stále daří i Karlině čarodějnické praxi. Prostě jsou věci „mezi nebem a zemí“, věřte - nevěřte… Igor už věří…

Čtěte také:

Reklama