žijzdravěInternetový projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny o hubnutí, výživě a zdravém životním stylu www.ZijZdrave.cz opět přichází s řadou novinek. Informační portál pro všechny, kteří hledají rady profesionálů z oblasti zdravé výživy, pohybových aktivit a obezitologie, představuje s příchodem jara nejen hudbu vhodnou ke cvičení, ale také má novou grafiku a mnoho zajímavých informací. Přední čeští odborníci zároveň spolupracují s pojišťovnou na další aktivitě, a to edukačních setkáních s novináři, VZP Akademii.

Fitness DJ a další novinky

Hlavní změnou prošla úvodní stránka www.ZijZdrave.cz, na které nyní návštěvníci naleznou přehledně členěné odkazy na jednotlivé kategorie specializovaných článků, dietních receptů, soutěží a rad odborníků.

Jednou z nejzajímavějších částí internetového portálu je nová sekce Fitness DJ. Zde si návštěvníci mohou poslechnout a stáhnout sedm speciálních tanečních hudebních pásem, která jsou vhodná ke cvičení. Ta vznikla ze spolupráce předních českých odborníků na výživu a profesionálního DJ.

Jak s hudbou správně pracovat, aby hubnoucím pomohla s jejich snahami o snížení váhy, vysvětluje rekondiční instruktorka Mgr. Zuzana Borkovcová: „Cvičení by mělo člověka především bavit. Pokud šlapete například na rotopedu při dynamické muzice, určitě vás bude více motivovat a udrží vás v potřebném tempu. Rychlost hudby si navíc můžete zvolit dle intenzity, kterou potřebujete.“ Obezitolog, MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., dále doplňuje: „Pokud nechcete měnit hudbu, ale intenzita cvičení je pro vás příliš nízká, můžete na rotopedu přidat zátěž.“
Letos se návštěvníci stránek mohou těšit také na nové soutěže, dárek pro každého pětistého uživatele, rozšíření obsahu o články zaměřené na hubnutí mužů a celé rodiny.

žijzdravě

Reklama