zij

Na webových stránkách ZijZdrave.cz vám tentokrát poradíme a pomůžeme s otázkami, jak správně a zdravě zařadit do životního stylu pohybovou aktivitu. Pohyb je pro nás nesmírně důležitý, na což upozorňuje i samotné motto projektu Žij zdravě, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, tzv. Rovnice zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravěji žít.

Ruku na srdce, kolik z nás to v této uspěchané a náročné době zvládá? Jak často se přistihneme, že všechna dobrá předsevzetí mizí s tím, když držíme bagetu v ruce, protože na pořádné jídlo prostě „nezbyl čas“? A to samé s pohybem: Kolikrát jsme skončili na tom, že si v obchodě kupujeme nové oblečení na sport s těmi nejušlechtilejšími myšlenkami a nakonec leží ve skříni bez povšimnutí? Vždyť po celém dnu máme „všeho tak akorát dost“.

Potýkáme se nejen s nedostatkem motivace a silné vůle, ale také se sebou samými - k pohybu přistupujeme jako k něčemu, co „musíme“, abychom neztloustli, ale zároveň se mu vyhýbáme, jak to jen jde. Nejčastěji se do cvičení „vrháme“ počátkem roku s novoročními předsevzetími - postupem roku však naše nadšení klesá a fitness centrum nebo posilovnu navštěvujeme stále méně. V „období plavek“ se naše pohybová aktivita opět mírně zvýší, ale na podzim se po našich pohybových aktivitách slehne zem.

zijProč tomu tak je? Proč se nám nedaří u sportu vydržet? Jak si vybrat pohybovou aktivitu, která nás bude bavit a zároveň bude mít pozitivní vliv na naši postavu a potažmo váhu? Jaká pohybová aktivita je pro nás nejlepší? A jak se motivovat k tomu, abychom u ní vydrželi? Tyto a další vaše otázky zodpoví online naše spolupracovnice Mgr. Renata Větrovská, instruktorka rekondičního centra a odborník online poradny ZijZdrave.cz.

Online poradna se uskuteční na stránkách projektu Žij zdravě 26. května od 12.00 do 14.00 hodin. Své otázky můžete pokládat již nyní do připraveného formuláře na stránkách ZijZdrave.cz!

Pohyb s odborníkem

Odborníci na pohybovou aktivitu vám pomohou najít řešení na míru a vybrat s námi a pro nás takové aktivity, které nám „sednou“ a budou nás bavit.

Mgr. Větrovská, instruktorka rekondičního centra k tomu sama říká: „Pohybová aktivita by měla být bezesporu součástí našeho života. Má ale také svá úskalí, a tak je potřeba k ní podle toho přistupovat. Je dobrém si ji nechat předepsat „na tělo“ stejně tak jako například léky, ostatně pohybovou aktivitu můžeme v řadě případů za léčebný prostředek považovat. Proto doporučuji konzultace s odborníkem, který vám pomůže vše správně naplánovat. Vybere s vámi takové činnosti, pomocí kterých dosáhnete svých cílů a zároveň budou respektovat vaše zdravotní, fyzické i například časové možnosti.

Na co jste se ptali

On-line poradny na ZijZdrave.cz jsou pro všechny návštěvníky připravovány během celého roku. Předešlé poradny na téma obezita obecně a zdravá strava naleznete v archivu. Prohlédnout si můžete také krátké informační video, které shrnuje, o čem která poradna je.

Reklama