Zatímco s Ondřejem (30), svým snoubencem a otcem jejich dvouletého dítěte, tráví Marie jen minimum času, nastávajícího tchána Marka (52) vídá denně. Žijí spolu v jednom domě, a tak jí vypomáhá se vším kolem domácnosti, s čím právě nemůže pomoci jeho syn. Ten je totiž většinu času na cestách. Za volantem kamionu. Řidičem z povolání se stal před rokem, kdy ho propustili z původního zaměstnání. Marie ovšem nadšená nebyla.

63d7b6544bf58obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Vůbec jsem si nedovedla představit, jak budu fungovat sama s ročním dítětem. Ale Ondra přišel s nápadem, že se přestěhujeme k jeho tátovi na venkov. Žije sám v domě, kde je plno místa, a je v invalidním důchodu, takže času má dost. Já prý nebudu sama, se vším mi pomůže, a jemu se po smrti manželky ženská ruka v domě taky hodí. Navíc nebudeme muset platit podnájem a z ušetřených peněz si za pár let pořídíme něco vlastního,“ popisuje nastalou situaci s tím, že na nabídku nakonec kývla. Ač nerada.

Dnes už jsou Marie s tchánem nerozluční parťáci. Ve spoustě provozních věcí dokonce fungují jako manželé. Mají rozdělené úkoly v domácnosti, jezdí spolu na nákupy i na výlety, starají se o malého Martínka… Nezřídka se jim stává, že je za pár považuje i okolí. „Vždycky se tomu zasmějeme, když Marka označí za tatínka nebo mého muže. Ale fakt tak působíme,“ směje se Marie. Hned ale dodává, že samozřejmě ve vší počestnosti. „Ne že by mě to někdy nenapadlo, ale v tomhle máme jasno. Jsem snoubenka jeho syna, on zase táta mého snoubence, přes to nejede vlak! I když je mi s ním dobře. Kolikrát možná i lépe než s Ondrou, který se mi svou nepřítomností začíná odcizovat. A to mě děsí,“ přiznává s tím, že má z budoucnosti strach.

„Moc mi vadí, jak s námi není. Stále dokola mu to opakuju, ale on vidí jen tučnou výplatu. Prý ať to vydržím ještě pár let. Jenže zamilovanost pomalu vyprchává a já své trpělivosti přestávám věřit. Ani Martínek není na tátu nijak fixovaný, když ho vidí jen občas. Nechyběl by mu. Kdyby Mára nebyl tchán, nevím, jak by to dopadlo,“ dodává Marie.

Zdroj informací: respondentka Marie

Čtěte také: