Fungující manželství je pojem, který může mít celou řadu podob. Olga (28) je v tom svém šťastná, i když má do tradičního pojetí hodně daleko. Vzala si kamaráda, a přáteli zůstali i nadále.

„Marek, můj manžel, je gay. Ne, nečekejte žádnou dramatickou zápletku plnou srdceryvných scén. Já moc dobře od samého začátku věděla, do čeho jdu. A nemůžu si na své rozhodnutí ani slůvkem stěžovat,“ svěřuje se Olga, která je vdanou paní už dva roky. Co ji ale ke svatbě s homosexuálně orientovaným protějškem vedlo?

gay

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Byla dlouho bez přítele a žádný perspektivní se na obzoru nerýsoval. „Přiznávám, dost možná i mou vinou. Ne nadarmo mi každý předhazoval, že mám moc vysoké nároky. Co si budeme nalhávat, nejsem zrovna kráska z plakátu, která může lusknout prsty a muži jí leží u nohou. Ta věčná zklamání s opačným pohlavím mě už ale tak unavovala, že jsem postupně na nové schůzky rezignovala. Když jsem tehdy svá zklamání už posté pobírala s kamarádem Markem, přišel nesměle s návrhem, ať se vezmeme my dva. Nejdřív mi to přišlo k smíchu, ale postupně… Docházelo mi, že to není vůbec špatný nápad,“ vzpomíná Olga, která objevila celou řadu „pro“.

„Mára je krásný kluk s dobrou prací, zajištěný a od rodičů měl v té době přislíbený dům, jakmile se ožení. Navíc ho znám odmalička, takže mu můžu věřit, ve všem se shodneme a moc dobře vím, že je to hodný a zodpovědný člověk. Druhého takového bych nikdy nenašla! Ale nemyslete si, že jsem jediná, kdo z toho profitoval. On by zase těžko hledal holku, která by si ho vzala s vědomím, že je gay,“ říká otevřeně. Její manžel to totiž tají.

„Jeho rodina by to nikdy nepřijala, a tak se rozhodl, že bude žít „normální“ život. Tedy alespoň navenek. A tak to také funguje. Ne, rozhodně spolu nespíme. On má své známosti, já se zase občas vídám se svým milencem. Ale ani v jednom případě nejde o nikoho z našeho okolí. Jezdíme za nimi až do Prahy, aby nic neprosáklo. Věřte, nebo ne, klape nám to skvěle! Dokonce uvažujeme už i o společném dítěti. Líp jsem si vybrat nemohla, bude skvělý táta,“ dodává Olga.

Čtěte také:

Reklama