pc

Už jsem to tady říkala několikrát. Internet je pro mě jednou z nejdůležitějších věcí vůbec. Dal mi kamarády, přítele i práci. 99 procent lidí, které znám, znám díky internetu. A tak si spokojeně žiju ve svém on-line světě. Jak to máte vy?

Snadné cesta k přátelům

Komunikátory v podobě icq, skype, msn, maily, chaty a sociální sítě. To je ta část internetu, bez které moc dlouho nevydržím. Představuje totiž nejdůležitější kanál ve spojení s mými přáteli, kteří jsou roztroušeni v různých částech světa.

Je skvělé vědět, co právě dělají, jakou mají náladu, prohlédnout si nejnovější fotky z akce, které jsem se nemohla zúčastnit. Je skvělé mít možnost zanechat člověku vzkaz kdykoliv si vzpomenu, nebo jednoduše pokecat, je-li zrovna připojen. Je skvělé mít možnost zorganizovat setkání skupiny přátel jedním kliknutím. A je skvělé vědět, že když budu potřebovat pomoc, radu nebo doporučení, stačí to jednoduše napsat a odezva na sebe nenechá dlouho čekat. Je skvělé být na místě, kde je možné potkat spousty lidí se stejnými zájmy. A je skvělé někoho, kdo vám leze na nervy, jednoduše zablokovat. To v reálu neuděláte.

Miluju tyhle možnosti.

Pokec bez zábran

Internet je nejen skvělá možnost udržování, ale i navazování vztahů. Přátelských, partnerských, rodinných... Láska přes internet už není nic zvláštního, a kdybyste hledala, určitě ve svém okolí najdete hned několik párů, které na sebe narazily právě na netu.

Ti, co mě znají, vědí, že mám-li mluvit s někým cizím, většinou se nezmůžu na slovo. Jsem zkrátka moc stydlivá. Tohle na netu neznám. A proto jsem za počítačem ve své kůži. S klávesnicí jde stud stranou a můžeme to pořádně rozjet. Můžu taky vést hned několik rozhovorů najednou, což je fajn, pokud si třeba v nevhodnou chvíli nespletete adresáta. A mimochodem, tyhle psané hovory jsou pro mě, jakožto člověka s těžším stupněm nedoslýchavosti, nejlepší možností si plnohodnotně popovídat.

Tváří v tvář navzdory dálce

Kromě monitoru a klávesnice jsem si v poslední době oblíbila i webkameru. Je to skvělé alternativa skutečného hovoru tváří v tvář, ačkoliv vás s protějškem dělí třeba půl zeměkoule. Teplý čaj s citronem, nohy na stole, klávesnice na klíně a zapnutá „webka“, tohle je docela přesná definice příjemného večera v tomhle ubrečeném počasí.

Díky Timu Berners-Leeovi za internet!

Vztahy na internetu je téma na dnešek! Napište nám, jak jste na tom vy.

  • Kolik vám dal kamarádek a kamarádů internet?
  • Vyhledáváte přátele raději na internetu, nebo v běžném světě?
  • Scházíte se s těmi internetovými i v reálném životě?
  • Využíváte ho k navazování známostí milostných i přátelských?
  • Prožila jste už lásku přes internet?
  • Využíváte sociální sítě a chaty?
  • Co pro vás a vaše vztahy (rodinné, přátelské, partnerské atd.) internet znamená?

To vše i mnohem víc nám můžete na téma vztahy na internetu psát už teď! Adresa pro vaše příběhy, úvahy a zamyšlení je jako vždy

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dnešního dne zveřejňovat a ten nejlepší pochopitelně odměníme.

Reklama