Ještě loňský podzim se pohledná blondýnka potýkala s velmi chmurnou náladou. Po rozvodu zůstala sama se svými dětmi a nevěděla, jak to všechno zvládne. Tehdy se ukázal život na maloměstě, kam se vrátila „ze světa“, celkem šťastným řešením. Do práce pár kroků, starostliví sousedé, kteří bez ptaní pohlídali děti, kdykoliv bylo potřeba. Škola a školka pár ulic od domova, dobré služby a příjemné zázemí. Vše po ruce. Navíc ráj pro děti, které mohou vyběhnout bez dozoru a hrát si celý den venku. Ovšem samota bolela.„Hned na Nový rok jsem se ovšem seznámila s místním boháčem, jak ho všichni označují, a zdálo se, že se opravdu blýská na lepší časy i v mém citovém životě,“  začíná své vyprávění Renáta a dodává, že její partner byl vyhlášeným starým mládencem, na kterého si brousila zuby nejedna žena, kterou zná.
5bed6703d23afobrazek.jpg
 
Setkání to prý bylo jako z románu: pomohl jí s autem, když při náledí dostala smyk a skončila mimo vozovku. „Od začátku jsem si držela odstup. Žádné koketování, žádné narážky či hloupé dotazy, zda si zavoláme. A to ho asi po jistých zkušenostech okouzlilo,“ vzpomíná na počátky svého současného vztahu, jenž ale rozhodně není takový, jak si představuje okolí.
 
Každý si zde myslí, že za mě vše platí, že nemám žádné starosti. Zkrátka že jsem s ním tzv. kvůli penězům,“ popisuje atmosféru, která zavládla. A začali se zřejmě proto k ní všichni chovat velmi odtažitě. V práci si kolegyně stále něco šuškají, dokonce jí šéfová i vymýšlí různé vícepráce, které před tím snad neexistovaly. Sousedé už také nejsou tak ochotní a ve školce naznačují, že její dítě zabírá místo jinému, když ona by mohla být přece doma.
 
Připadám si jako v nějaké špatné pohádce, ztracena v cizím a nevlídném světě,“ svěřuje se. „Přitom je to všechno jinak. Od začátku dbám na to, aby si partner nemyslel, že jsem se chytla na jeho peníze. Možná až hystericky se snažím ho v tomto směru nevyužívat. Samozřejmě zajdeme občas na večeři, kterou by si tady nikdo z okolí asi nemohl dovolit, ale své účty si stále platím sama. Dokonce ani spolu trvale zatím nebydlíme. Kvůli dětem, nechci je ranit případným dalším odchodem. Až letos plánujeme společné Vánoce,“ vykresluje situaci smutná Renáta, jež si v podstatě nemá kromě svého partnera ani s kým popovídat.  

Přečtěte si také: