Láska, děti, dovolená, zaměstnání nebo investice, vše si Šárka už léta plánuje podle hvězd, kterým bezmezně důvěřuje.

horoscope

Možná se vám ještě vybaví plachý automechanik František Koudelka ze slavné komedie Jáchyme hoď ho do stroje, který se slepě řídil podle svého kondiciogramu, a na odvážnější rozhodnutí si troufl, jen když měl šťastný den. Jestli si myslíte, že takoví lidé existují jen ve filmu, hodně se pletete. Těch, kteří věří na šťastné a nešťastné dny podle horoskopu nebo předpovědí z karet, je víc, než se zdá.

Jednou z nich je také Šárka P. (25) z Prahy, která na astrologii a karty nedá dopustit.  
„Sotva ráno vstanu, zapnu internet a projedu weby s horoskopy,“ vypráví Šárka. Astrologie a tajemno ji prý přitahovaly odjakživa.
„Asi to mám tak trochu po mámě, která se o tyto věci taky vždycky hodně zajímala, proto jsem už jako malá dokázala vyjmenovat všechna znamení zvěrokruhu a znala jejich podrobnou charakteristiku,“ říká Šárka a dodává: „Všichni spolužáci a kamarádi o mé úchylce věděli, a když mě pozval na rande nějaký kluk, už na první schůzce jsem chtěla vědět, v jakém je znamení,“ popisuje Šárka, která podle svých slov však nápadníkovi narozenému v „nevhodném“ znamení nikdy nedala košem.
„Nakonec se ale stejně vždycky ukázalo, že hvězdy měly pravdu,“ usmívá se.

Hvězdy jí přihrály Raka

Hvězdy v životě Šárky sehrály velkou roli také v dospělosti, a to především při výběru životního partnera.
„Jsem Štír a nejvíc jsem si vždycky rozuměla s muži ve znamení Raka nebo Ryb. Možná mi to nebudete věřit, ale u mužů jsem tato znamení vycítila skoro pokaždé hned při prvním setkání,“ pochvaluje si Šárka, která si nakonec jednoho Raka vzala za manžela.
„Perfektně mi vyhovuje a zvládá mou komplikovanou povahu. Se Štíry to není jednoduché, ale můj Petr má se mnou neuvěřitelnou trpělivost.“
Petr také změnil Šárčino rozhodnutí o mateřství.  „Vždycky jsem byla přesvědčená, že děti nechci, a ani jsem po nich netoužila. Neprobouzely se ve mně žádné mateřské pudy. S Petrem jsem ale najednou pocítila, že by bylo úžasné mít dítě, které by bylo spojením nás dvou.
Kdysi jsem věřila horoskopům, které vycházejí každý den v novinách nebo v levných časopisech. Dnes už si samozřejmě vybírám,“
říká k tomu Šárka. Znalost jednotlivých znamení jí prý pomáhala i v profesi personalistky. „Pravidelně si nechávám udělat horoskop na míru pro sebe, svého muže a teď vlastně i pro dcerku,“ prozrazuje Šárka, která má také svou kartářku. „K ní chodím, když řeším nějaké důležité rozhodnutí, a manžel už vlastně taky,“ uzavírá s úsměvem.

Uvěřil tragické předpovědi

Špatnou zkušenost s astrologií má Eliška (55) z Říčan u Prahy.
„Můj bývalý manžel byl neuvěřitelně pověrčivý a věřil všemu, co jen trochu zavánělo tajemnem. Když měl podle horoskopu špatný den, nebyla s ním řeč,“ vzpomíná Eliška. Manželovu posedlost nebrala vážně, dokud se jí nenarodil syn Matěj.
„Krátce po narození syna bývalý manžel navštívil věštkyni. Objednal si u ní nějakou věštbu nebo horoskop na míru a předpověď budoucnosti našeho dítěte.“ Jenže to, co se zdálo zprvu nevinné, poznamenalo celou rodinu navždy.
„Ta ženská mu řekla, že jednou mezi ním a synem dojde ke sporu a kluk ho v afektu zabije,“ vzpomíná Eliška, která prý už pak manžela viděla jen u rozvodu.
„O syna se vůbec nezajímal a jednoduše nás odstřihl ze života. Vzkázal mi, že přece nemůže vychovávat vlastního vraha,“ popisuje Eliška téměř neuvěřitelný příběh. Její syn Matěj je už dospělý a studuje vysokou školu. Otce se nikdy nepokoušel kontaktovat. Považuje ho za sobeckého blázna.


Podle odborníků bývají lidé, kteří slepě věří horoskopům a předpovědím, vnitřně nejistí.
„Hledají jistotu právě v budoucnosti. Když v horoskopu objeví něco, oč se mohou opřít, začnou si podle toho život zdůvodňovat. Je to pro ně zajímavé. Pomáhá jim to překonat vlastní nejistotu v rozhodování,“ vysvětluje psychiatr Jan Cimický. Horoskopům ale věří i mnoho inteligentních a úspěšných lidí. „Jsou to většinou jedinci, kteří potřebují mít všechno naplánované a pohled do budoucnosti jim dává určitou šablonu, jak jejich život bude vypadat,“ dodává Cimický.


Páteční téma zní, milé čtenářky, Žiju podle horoskopu.

  • Věříte horoskopům?
  • Navštívila jste někdy kartářku nebo astrologa?
  • Splnila se vám už někdy nějaká předpověď?
  • Sedí na vás charakteristika znamení, v němž jste se narodila?

To jsou otázky, na které se vás budu ptát v zítřejším tématu ŽIJU PODLE HOROSKOPU. Ne každý přiznává, že
dává občas svůj osud všanc předpovědím či hvězdám, ale budu se těšit, že mi napíšete své názory a příspěvky o zkušenostech s astrology, kartářkami a tajemnem vůbec. Přeji vám krásný páteční den a věřím, že nebudu mít prázdnou schránku.

Soutěžit budeme tentokrát o tričko a vlasovou kosmetiku od Pantene.

Příspěvky můžete již nyní posílat na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Do předmětu napište HOROSKOPY.

 

Reklama