Když nevíte, co s penězi, může být život sladký. Alespoň po stránce materiální. A přesto vám to ukládá jednu základní povinnost. Pokud jste dřív nic moc neměli, musíte přece dát najevo, že se to úplně změnilo. Vynadají vám do okázalých novozbohatlíků nebo snobů. Ale co, na ně nedejte, oni na to nemají. A nechte si od nás vyložit, jaké povinnosti vás s prvními desítkami milionů na kontě čekají.

Bondovo auto
Fabie je křáp, i hummer je pro socky. Skutečný život je jen tam, kam se dopravíte svým One 77. Je to nejdražší auto světa, které se chystá vyprodukovat výrobce aut pro Jamese Bonda Aston Martin. A bude jich maximálně 77 kusů. Motor bude dvanáctiválec se zdvihovým objemem 7,0 l, z 0 na 100 km zrychlí za 3,5 sekundy a dosáhne maximální rychlosti kolem 320 km/h. Karoserie bude ručně vyráběna z hliníku a z uhlíkových vláken.
Za kolik? V přepočtu „pouhých“ 31 milionů Kč!

Hodinky s brilianty
Oknem do duše jsou oči. A do peněženky? Například hodinky. A ty můžete mít už za 99 900 korun. Hodinky Festina jsou z 18karátového zlata a s nejkvalitnějším zlatým pouzdrem na světě. Mají safírové sklíčko a švýcarský strojek. Jsou zdobeny brilianty.

Dovolená v Emirates Palace
Do bungalovu nebo obyčejného hotelu v turistické oblasti? Ani náhodou, jste přece NĚKDO. A abyste to dokázali, stačí šestnáct milionů korun. A za to přece sedmidenní pobyt v nejluxusnějším a nejdražším hotelu světa Emirates Palace, který se nachází v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, stojí.

Za ty peníze se tu nejen dobře vyspíte a najíte, servisní balíček pro dva obsahuje ještě třeba cesty soukromou stíhačkou do Íránu a Bahrajnu či luxusní dárky, zpáteční letenku z jakéhokoliv letiště světa, limuzínu Maybach s řidičem, která je kdykoliv k dispozici, volný vstup do luxusního golfového klubu, možnost vytvořit si vlastní parfém, výlety helikoptérou na pozorování západu slunce či na opuštěný ostrov, vzácné perly od Roberta Wanga a vybrané sportovní zbraně… Tak bohatý servis je pak jako za hubičku.

Byt: 4 ložnice, 3 koupelny, zimní zahrada…
Máte v Česku samozřejmě několik vil. Je ale třeba mít i byt, co kdyby za vám jeli na návštěvu chudí příbuzní. Tak vězte, že nejdražší byt v Česku je ještě volný. Má 276 metrů čtverečných, 4 ložnice, 3 koupelny, zimní zahradu a výhled na Pražský hrad. Něco málo to samozřejmě stojí. Co je ale pro vás 89,25 milionu korun! A za to bude mít adresu luxusního domu Myšák v pražské Vodičkově ulici. Ještě že na to máte. Při standardním úvěru a měsíčních splátkách 10 000 korun měsíčně byste byt spláceli zhruba 800 let. A kdybyste chtěli platit kratší dobu? Při obvyklých 15 letech by vás to měsíčně vyšlo na asi 720 tisíc korun.

Taxi jako nějaký looser? Pche…
Superauto už sice máte, nicméně někdy se musíte na schůzku nebo třeba nákupy přesunout taxíkem. A jaký sedí k vaší úrovni? Samozřejmě impozantní limuzína MegaHummer H2. Cena za pronájem začíná na 10 000 korunách.
Koukej, obraz za 4,5 mega
Když už byla řeč o bytu, i v něm se musí blýsknout něco okázalejšího. Co takhle obraz? Ano, nějakou malůvku za pár set tisíc mají všichni vaší známí ze smetánky. Vy si ale pořídíte rovnou dílko Emila Filly, Zátiší na stole. Že nevíte, o koho jde? Nevadí, na poslední aukci se prodal za 4,5 milionu korun. Anebo si seženete rovnou Fillovy Zlaté rybičky u okna. Ty totiž v roce 2000 zakoupil nový majitel rovnou za 7,3 milionu korun.

Na teachers nešetřete
Máte času dost, ten ale nemůžete všechen věnovat dětem. A ty se přece někde musí pochlubit, jak dobré rodiče mají. Volba je tedy jasná. Pražská soukromá mateřská školka The English International School, v níž činí školné na 3 měsíce 56 700 korun, za celý školní rok 170 100 korun. Váš koblížek se tu bude pohybovat mezi dětmi z více než 40 národností, učit se a snad i hrát v angličtině. Takže pro něj bude hračka říct: „My mummy is working in NY today, tomorrow she is going to be in Tokyo…“ .

Netrhej plyšáčkovi smaragdové očičko!
Po školce vyrazíte s prckem na nákupy. A to je čas na něco dobrého v luxusní cukrárně v hotelu Hilton nebo na koupi hračky. Byl celý den přece hodný, neřval na vás, ale na teachers ve školce. A jako každé dítě, i on miluje plyšáky. Tak ho můžete potěšit rovnou milionovým medvídkem. Doslova. Ten, co vám nabízíme, je od firmy Steiff, a vyjde na 1,333 milionu korun. Oči má z drahých kamenů, čenich a srst ze zlata. Jen pro něj musíte do londýnského obchodního domu Selfridges.

Ťapina v oblečku od Westwood

Že máte psa se šlechtickým rodokmenem, který vás spojuje snad i s britskou královskou rodinou, o tom není pochyb. Jenže to na něm není hned poznat. A tak nezbývá než obléknout ho do jednoho modelů Westwood. A díky němu bude hned na první pohled zřejmé, že se nejedná o obleček na nějakého voříška za pár stovek. Vždyť nejdražší psí kabátek stojí v přepočtu 372 tisíc korun.

Na Leoše nemáte…
Ve dvou případech zaručeně ale budete dvojky. I když si koupíte nejdražší mobil na světě Vertu Black&White Diamond v ceně 1,5 milionu korun, nejdražší televizi světa s LCD obrazovkou za 5 milionů Kč, budete mít to, co už má moderátor Leoš Mareš.
A i přesto, že do reproduktorů v audio soustavě (váží přes 250 kg) k ní investujete další dva miliony korun. I ty Leoš má.

…tak ho předběhněte
Kupte si tedy aspoň jiný mobil. Ten zaručeně moderátor navyklý na luxus ještě nemá. Superluxusní a stylové „véčko“, které vzniklo spojením nejnovějších technických inovací firmy Modelabs a módní kreativity studia Christian Dior, půjde v Česku totiž teprve do prodeje.

Nese typický diorovský design - prošívání neboli „cannage“ známé z řady kabelek, bot, peněženek i pásků. Základní řada je v růžovém, červeném a stříbrošedém provedení. Vedle ní je v nabídce i ultraluxusní kolekce v černé barvě osázená drahými kameny.

Nejdražší model zdobí celkem 640 diamantů a součástí balení je i pouzdro z krokodýlí kůže. Váží pouhých 25 gramů. A cena? Pssst, ta je ještě tajemstvím, navíc by vám mohl luxusman Leoš závidět…

Připadá vám to lákavé? Je život v luxusu to, po čem jste vždy toužila? Nebo hledáte luxus v něčem jiném?

Reklama