„Naši se rozvedli, když mi bylo patnáct. Moc mi to nevadilo, stejně se pořád hádali a doma tak aspoň nastal klid. Zůstala jsem s mámou, která věčně cestovala, táta se odstěhoval do jiného města. Na nedostatek peněz jsem si nikdy nemohla stěžovat, rodiče mi tak kompenzovali rozvod,“ vzpomíná Markéta.

„Ve škole jsem nikdy neměla problémy, na gymplu jsem odmaturovala s vyznamenáním a přijali mě na žurnalistiku. Ve druháku jsem na tři měsíce odjela na studijní pobyt do Londýna, kde jsem se úplnou náhodou potkala s Jakubem. Občas jsem zašla do jedné české hospůdky a jednoho večera se tam objevil i on. Byl v Londýně na služební cestě a šel do hospody pozdravit kamarády žijící v Anglii. Okamžitě jsme si padli do noty, večer se slušně zvrhnul a následující čtyři dny, které mu v Londýně ještě zbývaly, jsme se od sebe téměř nehnuli. Když odjížděl, vyměnili jsme si telefonní čísla a slíbili si, že se v Praze potkáme, jen co se vrátím,“ vypráví Markéta.

Bohužel o pár dní později o telefon přišla a tím i o jedinou šanci, jak se s Jakubem spojit. Na kluka, který jí pomotal hlavu, ale celé následující dva měsíce nezapomněla. „Když jsem se vrátila do Prahy, často jsem bloumala ulicemi a přemýšlela, kde bych Jakuba mohla potkat. Vlastně jsem ani neznala jeho příjmení, nebo firmu, ve které pracoval. Pomalu jsem se vzdávala naděje,“ říká Markéta. Netrvalo dlouho a seznámila se s Patrikem. „Byl pravý opak Jakuba. Klidný, zodpovědný, nevymetal mejdany, spíš preferoval výlety do přírody a sport. Asi se mi líbil právě proto, že mi Jakuba vůbec nepřipomínal,“ přemýšlí Markéta. Začala s Patrikem chodit a ten ji po pár týdnech zatoužil seznámit s nejlepším kamarádem a zároveň společníkem v IT firmě, kterou vlastnil. Jaké bylo její překvapení, když a smluvenou schůzku s jejím přítelem dorazil právě Jakub!

asfsgv

„Byla jsem v šoku, tohle jsem nečekala ani v nejdivočejším snu. Patrik samozřejmě zaregistroval, že něco není v pořádku, tak jsme mu nalili čistého vína a nakonec se situaci zasmáli. Tušila jsem ale, že tím to nekončí… Jakub s Patrikem spolu obývali velký dům a tak jsme společně trávili hodně času. Tou dobou už jsem věděla, že něco cítím k oběma, ale nedokázala jsem si vybrat. Každý byl tak jiný! To, co jsem nenacházela u Patrika, našla jsem u Jakuba, a naopak. Věděla jsem ale, že takhle to dlouho fungovat nemůže,“ líčí nezvyklou situaci Markéta. Zlom nastal jednoho letního večera, když Patrik odešel na pracovní večeři a ona zůstala doma sama s Jakubem. Popíjeli na zahradě víno, když se jim situace vymkla z rukou a oni skončili v posteli.

„Sotva jsme skončili, objevil se ve dveřích Patrik. Okamžitě mu bylo jasné, co se právě stalo, ale kupodivu nevyváděl. Nevyhodil mě, ani nedal Jakubovi pěstí. V klidu jsme si všichni tři sedli a povídali si, co bude dál. Svěřila jsem se jim, že je miluji oba a nevím, jak si mám vybrat. Kluci v tom ale neviděli žádný problém,“ divila se Markéta. „Nevím už ani, jak se to stalo, ale prostě jsme začali žít všichni tři ve vztahu. Každý jsme měli v domě svoji ložnici a navštěvovali se tak, jak to vyšlo. A ono to vycházelo! A stále vychází,“ tvrdí Markéta.

„Už je to víc jak šest let, co spolu takhle fungujeme. Sama někdy nechápu, jak je to možné, ale nikdy u nás nedošlo k žárlivým scénám a hádkám. Všichni tři se opravdu milujeme a neumíme si představit, že by jeden z nás odešel. Bavíme se samozřejmě i o dětech – ráda bych měla jedno jak s Patrikem, tak s Jakubem. Zatím se do toho ale nehrneme, protože jsme pořád nenašli způsob, jak bychom naše pro okolí podivné soužití dětem vysvětlili,“ říká Monika. „Naši nejbližší přátelé vědí, jak to mezi námi je, a neodsuzují nás, i když to pořádně nechápou. Jinak se o tom mezi lidmi nešíříme, víme, že je těžké tohle vysvětlit, natož pochopit. Na druhou stranu – funguje nám to šest let a to není zrovna málo. Tak co je na tom špatného, když jsme všichni šťastní a případným dětem jsme schopni zajistit luxusní zázemí,  krásný domov a milující rodiče?“

ascsdycv

Reklama