Chcete žít zdravě, toužíte zhubnout pár kil, trápí vás nadváha některého z členů rodiny nebo potřebujete radu od odborníka? Pak právě vám jsou určené internetové stránky www.zijzdrave.cz. Ty jsou nejen plné skvělých rad a doporučení, ale také plné interaktivity. Můžete si zde spočítat BMI, zjistit, kolik energie vynaložíte za celý den v práci nebo při víkendovém úklidu, jaká je energetická hodnota vašich oblíbených jídel. Máte možnost zúčastnit se zajímavých diskuzí nebo soutěží a nově je pro návštěvníky spuštěn online deníček. 

Příjem a výdej v rovnováze

Pro zdravou výživu platí, že příjem a výdej energie má být vyvážený. Jak ale jednoduše hlídat, zda se nám daří dodržovat Rovnici zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít? Počítat po každém jídlu celkové kalorie a po každém pohybu vynaloženou energii není právě jednoduché. Právě proto je tu nový nástroj Můj deníček, který naleznete na www.zijzdrave.cz. Umožní vám jednoduše po dnech zadávat všechny údaje, sám za vás vše spočítá a ještě vytvoří přehledné grafy.

Kalorie pod kontrolou

Přehledně tak uvidíte, kolik toho za den sníte a zda vyvažujete příjem dostatkem pohybu. Snadno zjistíte, které dny se vám nedaří držet chutě na uzdě, a sníte všechno, co najdete. Nebo že vám chybí dostatek pohybu a přitom by stačilo málo. Začněte třeba tím, že nebudete jezdit výtahem a zkusíte schody chodit pěšky. Pokud budete do deníčku pravidelně zapisovat svoji váhu, snadno zjistíte, zda na vás měly nějaký vliv Vánoce, během kterých těžko odoláváme všem dobrůtkám patřícím neodmyslitelně k těmto svátkům.

Váha pod kontrolou

Můj deníček na webových stránkách tak dává možnost snadno a přehledně kontrolovat svoji váhu a automaticky vypočítané BMI. Služba Můj deníček je určena pro každého, kdo se na stránkách www.zijzdrive.cz zaregistruje.

Poraďte se a vyhrajte

Stránky www.zijzdrave.cz nabízejí ale ještě mnohem více. Pokud máte otázky ke svému životnímu stylu, váze, jídelníčku, můžete napsat do poradny, kde Vám odpoví odborníci na výživu. Pravidelně zde probíhají ankety, můžete se zapojit do diskuze s ostatními nebo se zúčastnit některé z pravidelných soutěží o hodnotné ceny, kterými jsou například krokoměry nebo teleskopické hůlky na trakking. Zkrátka vyzkoušejte stránky www.zijzdrave.cz sami a uvidíte.

Proč stránky vznikly?

Internetové stránky ŽijZdravě.cz vznikly jako součást stejnojmenné celostátní edukační kampaně, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Projekt Žij Zdravě vznikl v roce 2007 za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.


 

Reklama