psychopat

Psychopatie je porucha osobnosti, kterou trpí pětina veškerého lidstva. Pozor! Mužů třikrát víc než žen! Pod tímto slovem si ale nemusíte vždy představovat masového vraha. Možná právě vy máte jeden mírnější exemplář doma, a ani o tom nevíte. Nebo dokonce vy sama…?

Psychopatie se skládá z tolika kombinací a intenzit charakterových rysů, že neexistují dva stejné případy. Několik vlastností však mají psychopati společné.

Jsou citově chudí

Bývají agresivní, neochotní pro někoho něco udělat. Kdo si vybral za partnera psychopata, musí se smířit s citovým chladem a s tím, že se bude velice často setkávat s jednáním pod heslem Účel světí prostředky. Vřelé, hluboké a nesobecké lásky se nedočkají ani vlastní děti.

Chybí sebereflexe

Těžko najdete mezi psychopaty někoho, kdo by litoval svých skutků, projevil účast, něco ho mrzelo nebo se cítil jako lump, i kdyby okradl vlastní babičku. Také nečekejte, že by vám psychopat v případě nouze ochotně pomohl. Pomůže jen v případě, že z toho sám bude něco mít. Náhled sám na sebe má psychopat zkreslený, svou chybu není ochoten uznat, za všechno vždy můžou ti druzí.

Nejsou ochotni akceptovat společenské normy

Psychopati můžou být otevřeně agresívní, ale také nemusí! Kdykoli však poruší základní práva kohokoli, získají-li z toho prospěch. Výčitky svědomí? Nečekejte! Nejmírnějším pocitem je lhostejnost, někteří prožívají až sadistické uspokojení z toho, když můžou někomu ublížit.

Jak žít s psychopatem?

S výrazně psychopatickou osobností se rozhodně žít nedá! Nenechte se trápit ani fyzicky ani psychicky a nezapomeňte, že ne každý psychopat se uchyluje k fyzickému násilí. Týrat se dá ale i bez ran a je to mnohdy horší než utržit pár modřin.

Šanci dejte jen nositelům takzvané explozivní psychopatie, což jsou typičtí choleričtí křiklouni. První, co musíte udělat, je vyzkoušet, zda je takový člověk schopen sebeovládání. Vyjít se s nimi dá za stejných podmínek jako s hysterkou. Naučit ho, že řevem a hrubostí si nic nevymůže a jediné, co platí, je klidné a slušné chování. Jestliže to nezabere, utečte!

Výhody psychopata

V současném nemilosrdném světě je nedostatek emocí a egocentrické jednání výhodou. Psychopati dokážou manipulovat okolím a rychle stoupat po kariérním žebříčku. Bývají velmi racionální a inteligentní a své okolí dokážou okouzlit.

V České republice žije podle statistik asi 100 000 psychopatů a jen nepatrné procento z nich si odpykává trest za kriminální činy! Prostě chodí si mezi námi… a možná, že jejich řady rozšiřuje i nejedna z nás…

Chcete vědět, jak jste na tom právě vy? Udělejte si malý testík.

Jste psychopat?

Dívce zemřela matka. Když byla na jejím pohřbu, setkala se tam s chlapcem, kterého do té doby nikdy neviděla. Protože ten chlapec byl velice krásný a okouzlující a přesně splňoval všechna kritéria, která si vysnila o ideálním partnerovi, ještě na pohřbu se do něj zamilovala. Protože však byla velmi ostýchavá, nezeptala se jej na jeho telefonní číslo ani kde bydlí. O pár dní později tato dívka zavraždila svou sestru. Konec příběhu.

Otázka zní: Jaký byl motiv vraždy její sestry?

Odpověď: Aby vás nelákalo se podívat dřív, než vymyslíte svou variantu, přepisuji vám odpověď pozpátku.

Ubřhop an těpo áktop mecpalch mýnavolim mývs es es ež alafoud akvíd.

Pokud jste odpověděli správně, přemýšlíte jako psychopat.

A teď se mrkněte, kolik psychopatů je v naší redakci.

Klára K.

Mám tři možné varianty

1 – Chtěla vidět toho krásného chlapíka a tušila, že přijde i na pohřeb její sestry.

2 – Sestru zabila v hádce, protože to byla ona, která si řekla o chlapíkovo telefonní  číslo

3 - Sestru zabila, protože po matčině smrti by se s ní musela dělit o dědictví a chlapík s tím neměl nic společného

Klára M.

Zblbla z toho, že jí umřela máma, a pojala podezření, že za to může její sestra, která ji postupně otrávila, protože se chtěla vdát za toho chlapce z pohřbu a šlo jí o dědictví. Taaak! :)

Zuzka

Mě napadla jen žárlivost... aby jí ho nepřebrala.

Radek

Mně jako první napadlo, že ta holka chtěla po matce vše zdědit sama. Ale co odpoví psychopatka, vím taky.

Kuba

Takže sestra asi s tím chlapíkem spala?

Míša

Domnívám se, že její sestra byla akčnější, kontakt na chlapce si vzala a něco si s ním začala. Když to druhá sestra zjistila, tak ji zamordovala.

Dana

Ať to čtu, jak to čtu, napadá mě jediný motiv, a tím je žárlivost. Sestra na rozdíl od hrdinky příběhu chlapce znala, nebo s ním měla dokonce poměr.

Eva

Motiv je mi fuk (to mohlo být cokoli, holka byla psychouš a neunesla tíhu okolností, mohly vést spory o dědictví, s tím klukem bych to asi nespojovala). Ale mě hlavně překvapuje, jak se mohla na pohřbu svojí matky zamilovat. Navíc do někoho, koho viděla poprvé v životě. Tak a teď jsem zvědavá, jakou psychickou poruchu mám. Závislost na matce?

Linda

Sestra žila nespořádaný život, matka z toho začala pít a už se z toho nikdy nevyhrabala. Přivedla ji až do hrobu. Sestra jí to nikdy neodpustila a protože nechtěla skončit stejně, rozhodla se ji ze života odstranit.

Jak jste dopadla v testu vy?

Reklama