Rozeznáte na první pohled originál od padělku? Zřejmě těžko. V dnešní době jsou padělky ze dne na den dokonalejší…

Osobně mám ráda originály a nesnesla bych žádný fake. (Toto slovíčko se používá pro označení padělku, falzifikátu, napodobeniny, plagiátu…)

Znám však spoustu lidí, kteří plagiáty záměrně nakupují. Ideálním místem kde koupit „značkové zboží za babku“, jsou tržiště. Ve výrobě plagiátů kralují Číňané. Jejich levná pracovní síla je bezkonkurenční, a tak patří k leaderům nejvýnosnějšího byznysu posledních let…

Chápu, že mnozí lidé si nemůžou dovolit originály, a tak to řeší nákupem padělků. Alternativou by byl nákup ve značkové prodejně s levnějším zbožím, například u tuzemského výrobce, ale psychika lidí je natolik posedlá celosvětovými značkami, že si raději koupí padělek a obelhávají sebe i okolí, “že nosí drahou a známou značku…“ (Je to normální?).

Na jedné straně jde o záležitost, která určité skupině lidí pomáhá… Na straně druhé však plagiáty originálním značkám ubližují. Líbilo by se vám, kdybyste byla majitelkou známé značky a někdo by vás začal kopírovat a prodávat ji pod něčím, co s ní nemá nic společného?

Osobně se mi líbí aktivita České obchodní inspekce a celních orgánů, které nekompromisně bojují proti padělkům a padělatelům. Nedávno jsem v televizních zprávách viděla ukázky z razie, která byla namířena proti čínským obchodníkům s padělaným zbožím. Inspekce zabavila zboží v hodnotě několika milionů korun…

Padělky se dělaly vždy a je jen velmi malá pravděpodobnost, že si každý na planetě Země vstoupí do svědomí a celý svět bude najednou čistý bez jediného padělku. Aktivity České obchodní inspekce však mají svůj smysl. Alespoň zúží síť padělatelů a výroba padělků tak bude částečně regulovaná.

Nevím, co bych dělala, kdyby se začaly vyrábět živé plagiáty… :-(

Tohle je Frida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Není sice známá mexická malířka, ale je jedinečným, originálním a nenahraditelným členem naší rodiny.

A co si myslíte o padělcích vy?
Máte rádi originály nebo vám na tom nezáleží?
Kupujete si padělky? Pokud ano, jaké zboží nejvíc?
Myslíte si, že prodej padělků je „čistá“ forma výdělku?
Jaký je váš názor na činnost obchodní inspekce?
Stalo se vám někdy, že vám místo originálu prodali falzifikát?

Pište všechno, co vás na toto téma napadne.
Svoje názory, postřehy, příběhy… posílejte na nefalšovanou adresu: redakce@zena-in.cz 
Nejlepší příspěvek (ky) odměníme!!!

Reklama