„Dnes asi žijeme v nejlepším období naší země, v jakém jsme kdy žili,“ prohlásil pan prezident ve svém novoročním projevu. A to navzdory „mráčkům na obloze ekonomiky“. Dnes ovšem nechci s panem prezidentem polemizovat. Ani poukazovat na nedostatky v jeho řečnických dovednostech – co na tom, že prakticky vše (a v každém novoročním projevu) „říká s vědomím“... Chci se vás zeptat, co si o tom myslíte vy.

V roce 2004 prohlásil pan prezident, že patříme k té šťastnější části světa. S tím se sotva dalo nesouhlasit. Žijeme však skutečně v nejlepším období země? „S vědomím“ zdražování prakticky všeho? „S vědomím“ stavu naší tolik vytoužené demokracie? Změnila se naše země k lepšímu a čeká nás skvělá budoucnost, kterou nám prorokuje pan prezident? Nebo je to z jeho strany jen snaha ukonejšit občany i politiky před prezidentskými volbami?

Konec konců, koruna je měnou tvrdší než americký dolar, máme za dlouhou dobu nejnižší nezaměstnanost, nižší a rovnou daň... A jak říkají ekonomové, výhodnější je nechat lidem více peněz z přímých daní a vzít jim je daněmi nepřímými – prý to podporuje ekonomickou aktivitu. Takže to, že máme v rukou více peněz, za které si méně koupíme, je podle odborníků v pořádku. Že by mohlo být lépe, o tom asi sotva kdo pochybuje. Ale když se ohlédneme zpět – copak není dosud nejlépe?

Co si o tom myslíte Vy? Žijeme v dosud nejlepším období země? A jestli ne, které bylo nejlepší? A bude lépe, nebo hůře? Nestýská se Vám po Československu, které před patnácti lety zaniklo? Nebo po tom „socialistickém“? Nebo byste raději ještě dál do minulosti?

Hlasujte také v anketě na hlavní straně!

Reklama