zásadně nepřispívám na děti z dětských domovů. Píše naše čtenářka s nickem Rusalka2008, která na vlastní kůži zažila, že si děti dárků neváží, prodávají je, nebo je vyměňují...Nemají co ztratit, brzy dostanou nové

Možná se mnou některé nebudete souhlasit, ale já zásadně nepřispívám na děti z dětských domovů... Zažila jsem totiž na vlastní kůži jejich chování poté, kdy byly v jednom nejmenovaném státním zařízení štědře obdarovávány.

Ať už dostaly jakkoli cenný dárek k narozeninám či k vánocům, většinou se jim dařilo jen kritizovat (mobil nemá dost dobrý foťák) a pak s dárky kšeftovat. A tyto děti vědí, že když prodají své kolečkové brusle, kolo, snowboard, mobil či MP4 přehrávač, dostanou zanedlouho nové, zatímco my, obyčejní rodiče s podprůměrnými příjmy, svým dětem nemůžeme koupit ani čtvrtinku z toho všeho... Ano, naše děti mají rodinné zázemí, ale tuto výsadu tolik nechápou, když slyší posměch vrstevníků „z děcáku“, že nemají tak super vybavení na lyžák.

Proto se obracím, když chci přispět, na konkrétní organizace, ať už je to Adra (při povodních), Charita (Tři králové) nebo DMS pomoci v neštěstích. Nejvíc slyším na podporu výzkumu léčby rakoviny, tam by mělo jít nejvíc, aby ještě pro lidi nějaká světlejší budoucnost vůbec existovala.

A mrzí mě, že se náš stát nedokáže postarat o spoustu svých vážně nemocných dětí, jejichž rodiče se musí uchylovat k zoufalým krokům a žádat národ o pomoc přes média, doufat v solidaritu... Když pak slyším, jak čeští lékaři nákladně operují děti odkudsi z Afriky a pro české děti se na kvalitnější léčbu musíme skládat my, obyčejní lidé,  je mi z toho úzko a jde na mě velký vztek.

A tak je to v našem státě poslední dobou se vším.

Rusalka2008

Milá Rusalko2008, děkuji za názor

Text nebyl redakčně upraven

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Napište nám do diskuze, nebo na adresu:redakce@zena-in.cz

Reklama