S přítelem žijeme přes rok v pronajatém bytě, který jsme si společně pořídili, přesto si připadám dost často stále jako single,“ začíná své vyprávění třicetiletá Renata. Přiznává, že přítelovo chování dost těžce nese a nechápe ho. O co jde? Ten šarmantní chlapík, s kterým plánuje rodinu, si čas od času odskočí do svého původního bytu, který si nechal. V něm má také většinu svých věcí...

Prý potřebuje svůj prostor, ale jak to bude, až budeme mít děti,“ ptá se logicky mladá žena, která si nyní není jista, zda tento v tuto chvíli téměř dvouletý vztah má vůbec nějakou budoucnost v podobě, jak si vždy představovala. „Odskočí si také občas do svého a mě nechá s miminem samotnou?

Kamarádky jí prý vyčítají, že dělá z komára velblouda, že má být ráda, že si našla muže, který má převážně dobré vlastnosti a s kterým si jinak po všech stránkách rozumí. Jezdí přece spolu na výlety, na dovolené, chodí do společnosti... Má ji rád, je na ni hodný, podporuje ji v jejích volnočasových zájmech, naslouchá o tom, co bylo v práci, a nemá problém přispívat spravedlivým dílem na společnou domácnost.

  • To je všechno pravda, předchozí lásky byly všechny v porovnání s tou aktuální horší. Jenže jí samozřejmě vadí, že občas řekne, že si skočí „domů“ a dva tři dny se neukáže.

Bohužel je to téma, o kterém se s ním nedá moc mluvit. Ačkoliv je jinak ve všech věcech otevřený komunikaci, přes toto nejede vlak. Nerozumí mým obavám. „Už jsem si i říkala, že má snad milenku, že udržuje nějaký paralelní vztah, ale nedávno jsem s ním v tom jeho bytě byla podívat, potřeboval vyzvednout nějaké věci, a bylo vidět, že tam si rozhodně žádnou ženu nevodí,“ usměje se Renata té představě a dodává, že staromládenecký byt se podobá spíš skladu sportovního zboží.

Souhlasí také s tím, že mají pravdu její kamarádky a že o tom asi zbytečně přemýšlí.Vím, že mnoho párů je šťastných, i když je třeba často rozdělují dlouhé služební cesty či pracovní povinnosti v jiné zemi. Ale já mám ze svého původního domova prostě v mysli rodinu jako mámu a tátu, kteří každý večer přijdou domů a jsou společně s dětmi na jednom místě. A dokud bude mít k tomu někde vedle ještě svojí zašívárnu, budu si myslet, že to se mnou nemyslí vážně,“ uzavírá své vyprávění žena, která už by tak ráda měla děti.

Přečtěte si také o jiných tématech na Žena-in: 

Reklama