two

Když si Ivan Nikolu bral, věděl, že bude hodně v práci, protože je letuškou, ale tolik ji miloval, že ani nepřemýšlel nad tím, jak dlouho vydrží být celé dny sám, bez večeří a vlídného slova. Nikola trávila většinu času na palubě letadla, po příletech z dalekých cest ji zas přepadala únava a o hezkých společných chvílích si mohli nechat jen zdát.

„Byli jsme na sebe nevrlí, často jsme se hádali, ale pak zas udobřovali a to byly ty nejhezčí okamžiky, protože jsme cítili, že k sobě prostě patříme, ať se děje, co se děje,“ usmívá se Nikola. „Jednou jsme se zase pohádali a právě v tu dobu přišla naše společná kamarádka Petra celá uplakaná. Rozešel se s ní dlouholetý přítel a navíc jí všechno sebral a připravil i o střechu nad hlavou. Došlo nám, že naše hádky jsou malicherné. V dobrém rozpoložení jsme Petře nabídli bydlení u nás,“ vzpomíná Nikola na rozhodnutí, které se jí stalo osudným. 

Petra se v novém podnájmu z bolestného rozchodu rychle zotavila a snažila se svým přátelům zavděčit. Věděla, že Nikola hodně cestuje a domácnost nezvládá, a proto se ujala veškerých prací – úklidem počínaje a vařením konče.

„V domě zavládla pohoda a klid a bylo nám všem dobře. Petra se starala o domácnost, kterou jsem kvůli práci nestíhala, Ivan byl spokojený, že má teplé večeře a navíc spokojenou manželku, protože jsem se nemusela starat o věci, které mě unavovaly, ale o to víc jsem se mu mohla věnovat, když jsem měla volno. Souhra prostě geniální,“ libovala si.

Jenže Ivanovi se starostlivá hospodyňka začala líbit čím dál tím víc a jednou, když byla letuška zase v práci, otevřeli si láhev s vínem a tím započali novou kapitolu jejich životů.

„Petra se mnou vyrůstala a s Ivanem se znali také od školy, byly jsme tak velké kamarádky, skoro jako sestry, že mě opravdu ani nenapadlo, že by si něco s mým manželem začala. Navíc jsme právě s  Ivanem prožívali pohádkové období a já věřila, že miluje jenom mě.“

Asi po měsíci se Nikola dozvěděla krutou pravdu, že ji její nejbližší podvádějí. S pravdou ven přišel sám Ivan a všechno vychrlil na manželku doslova bez obalu.

„Zhroutil se mi celý svět. Plakala jsem, křičela a vyhrožovala, že se Petra musí okamžitě odstěhovat, jinak půjdu já. Ivan se celou dobu na mě díval, a když jsem už jen vzlykala vyčerpáním, objal mě a řekl, že si nás chce nechat obě, protože nás obě miluje. Prosil mě, abych mu nedávala žádná ultimáta. Taková drzost!“

Jenže Nikola si uvědomila, že Ivana rozhodně nechce ztratit, a rozhodla se, že to zkusí zvládnout. „Nejdřív jsem si myslela, že ho to přejde a bude všechno jako dřív a na Petru jsem hrozně žárlila. Jenže Ivan byl ke mně ještě pozornější než předtím a za nějakou dobu jsem si zvykla i na to, že se o něj musím dělit. Petra prostě vede domácnost skvěle a já se můžu věnovat tomu, co mě baví, a práci.

Když přijedu domů, Ivan je jako med a veškerý čas tráví jen se mnou, a když doma nejsem, nepřemýšlím nad tím, co tam dělají. Známí nám sice naše soužití rozmlouvají, jenže my jsme teď s Petrou zase velké kamarádky, máme milujícího manžela a také jistotu, že nechodí za jinýma, přece nepřijde o dvě dokonalé manželky,“ usmívá se potutelně Nikola, které život ve třech prý vyhovuje.

Dokázala byste žít podobně?

Reklama