Když už je tedy řeč o miláčcích, přidám taky něco z naší rodiny. Máme fenu Samoyeda a kdo tohle plemeno zná, ví, že vypadá jako ľadový medvedík. Pokud je samozřejmě čistá. Ta naše je momentálně spíše podobná hyeně skvrnité. Ale to je nyní nepodstatné.

Naše Amina je od malička lenoch. Sice se mnou byla snad 25x na Lysé hoře a jiných výšlapech a fungovala vzorně, pokud se jedná o zahradu, postačí jí cca 3 m čtvereční. Ať v létě nebo v zimě, praští sebou o zem a chrní. V létě vzbuzovala zájem kolemjdoucích velmi často. Ona totiž neleží jako pes, ale jako zdechlina. Jednou takhle ulehla vpředu vedle popelnice a paní, která šla do večerky (je hned vedle nás),  se poprvé zastavila u branky a prohlížela si ji. (Znám z vyprávění souseda). Potom kousek popošla, ale nedalo jí to a tak se zase zastavila a koukla na Aminu. Ta nehla ani brvou a paní se nezdálo, že se jí pravidelně nadzvedává hrudník (to ty chlupy), a tak se zase kousek vrátila a jak uviděla souseda, tak vystrašeně a soucitně říká: "Žije ten pes?"  V ten moment Amina samozřejmě zareagovala, protože slyší-li hlas, ví, že by eventlich mohlo něco pro ni upadnout z ruky na zem. Paní s radostí koupila o 10 dkg salámu víc a soused se tomu dodnes směje.

V zimě zase vystrašila našeho známého. Šel kolem nás, bylo tehdy spousta sněhu (možná jako nyní)  a Amina ležíc ve sněhu delší dobu byla již lehce zasněžená, a jelikož byla čistá, nebylo ji vidět.  Nevím, jaký zvuk ji probudil, ale každopádně se z ničeho nic zvedla a známého, který to samozřejmě nečekal, málem ranila mrtvice. Dodnes se směje a vzpomíná na to, jak se dle jeho slov "zvedla hrouda sněhu".

Jana


Smiřte se prostě s tím, že Amina je totální flegmatik a jediné, na co reaguje, je jídlo.


Máte také psa, který předstírá?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama