Jestli si chcete užít léto bez špatného pocitu z kil navíc, je nejvyšší čas začít! Ale pokud se chcete líbit nejen v létě na pláži, ale ještě třeba i na podzim sama sobě, zapomeňte na rychlá řešení a zázračné pilulky. Chcete-li zhubnout zdravě a natrvalo, nespěchejte. Při razantní dietě sice rychle ztratíte pár kilo, ale hned jak začnete normálně jíst, zase je naberete. A s největší pravděpodobností i pár kilo navrch.

Za optimální se považuje, shodíte-li půl kilogramu do týdne – i tak můžete do letní dovolené ještě zhubnout několik kilogramů a zpevnit si postavu! A co nestihnete zhubnout do léta, toho se díky zdravému životnímu stylu můžete zbavovat i po celý zbytek roku.

hubnemeJak na to? Abyste zhubla o půl kilogramu týdně, musíte snížit denní energetický příjem asi o 2000 kJ – odpusťte si třeba každý den dva chlebíčky, 80 g čokolády, jeden Big Mac, 100 g slaného pečiva, litr sladké limonády nebo džusu. Kilojouly můžete navíc ušetřit i jinak – věděla jste, že jedno kousnutí do klobásy obsahuje stejné množství energie jako pět rajčat? Že na folii můžete usmažit stejně dobré palačinky jako na tuku na pánvi, mají ale poloviční obsah energie? A že kontrola vaší hmotnosti začíná v obchodě – co si nekoupíte, to nesníte?

Když k tomu přidáte alespoň dvakrát týdně pohyb, kila půjdou zaručeně dolů. Vyberte si ale takový, který vás bude bavit a u kterého se budete cítit příjemně. Nemá smysl mořit se na cvičení s ladně se pohybujícími éterickými dívkami v přiléhavých trikotech a s vypětím všech sil se snažit o pohyby, které vzhledem k věku, kilům a netrénovanosti nemůžete zvládat. Věnujte se pohybu, ze kterého budete mít radost – pravidelně a trvale.

Hubnout se dá – a také musí – zdravě, bez trápení, bez pocitu hladu a násilného odříkání. Jen tak u toho vydržíte! Šanci na trvalý úspěch má pouze to, co je nám příjemné.

To je krédo knížky Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo,  která již ve dvou vydáních vyšla v nakladatelství Smart Press. Tahle kniha, kterou napsala Iva Málková, představitelka zdravého hubnutí a zakladatelka společnost STOB, je ideálním pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit nadváhy – nebude vás kárat ani zakazovat to, co máte rádi. Jen ukáže, jaké chyby děláte, a poradí, jak na to. V knize najdete neuvěřitelné množství tipů, které vám pomohou na cestě ke ztrátě kilogramům. A pokud budete chtít poradit, jak vařit, abyste přijali právě tolik kalorií, ale i živin, kolik potřebujete, a navíc si pochutnali, otevřete knihu Hubneme s rozumem v praxi – najdete v ní i vysvětlení, jak vám v hubnutí může pomoci glykemický index potravin nebo které jídlo si vybrat v restauraci.

Vyzkoušejte to s námi, prolistovat knihy si můžete na www.smartpress.cz
Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo – Iva Málková
Hubneme s rozumem v praxi – Glykemická kuchařka – Iva Málková, Jaroslava Štochlová
Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Reklama