V roce 2018 se hmotnost nyní dvaatřicetileté Lenky vyšplhala na nejvyšší hodnotu v jejím životě. Při výšce 176 centimetrů vážila 106 kilo, což už se rozhodně nedá považovat za pár kilo navíc.

„Stravovala jsem se strašně, nebavilo mě si vařit, takže jsem byla schopná si dát k obědu jen chleba, po cestě do práce jsem si koupila bagetu a pila jsem litry energetických nápojů s tunou cukru. Když nepočítám občasnou procházku, můj pohyb byl skoro na nule,“ popisuje Lenka svůj dřívější životní styl.

6437f25fb0bf3obrazek.jpg
Foto: Před a po. Se souhlasem respondentky Lenky

Maminka dvou synů měla během obou těhotenství diagnostikovanou těhotenskou cukrovku a diabetoložka jí na kontrole řekla, že pokud svůj životní styl nezmění, cukrovka jí zůstane. Kvůli svému zdraví a také kvůli svým dvěma synům, za kterými nemohla běhat a zadýchávala se i při chůzi s kočárkem, se proto Lenka rozhodla zhubnout.

Již dříve zkoušela nejrůznější diety, ale po shození pár kilo přestala dietu dodržovat a zase je nabrala zpět. Před dvěma lety se ovšem rozhodla, že na to půjde jinak a nechala si sestavit jídelníček od odborníka. Za jeho pomoci shodila prvních deset kilo a potom si začala jídlo zapisovat do Kalorických tabulek, do kterých ho zapisuje dodnes.

6437f2a010c08blobid0.jpg
Foto: Před a po. Se souhlasem respondentky Lenky

Změnu jídelníčku podpořila Lenka také pohybem. Začala cvičit podle FitFab a instagramových profilů, jako je například Je to jen v hlavě, fit_with_hany apod. Postupně přidala také běh a cvičení ve fitku.

Její cesta ovšem nebyla úplně bez překážek. „Několikrát jsem měla chuť to vzdát. Třeba když jsem si pustila první cvičební video a nemohla jsem už u rozcvičky nebo když se číslo na váze nehýbalo, když jsem obrečela, že si nemůžu dát v létě zmrzlinu. Když jsem viděla, že ostatní shodí třeba dvacet kilo za měsíc a já měla každé kilo opravdu vydřené,“ svěřuje se Lenka, které pomohla také určitá změna přístupu.

„Myšlení, že si nemůžu dát v létě zmrzlinu, bylo úplně špatně. Proto si jí teď klidně dám. Můj jídelníček je převážně zdravý, ale už vím, že z jedné zmrzliny nebo jednoho burgeru nepřiberu. Našla jsem si udržitelnou cestu,“ tvrdí Lenka, která nyní váží 71 kilo a místo velikosti 48 obléká M nebo S. Momentálně už nehubne, ale jejím cílem je postavu zpevnit a natrénovat na půlmaraton. V lednu také podstoupila odstranění přebytečné kůže.

6437f24793835obrazek.jpg
Foto: Před a po. Se souhlasem respondentky Lenky

„Odebrali mi dvě kila přebytečné kůže, protože hubnutí z tak vysoké váhy si samozřejmě vybralo svou daň, kůže se nestáhla a ošklivě mi visela. Mám sice po zákroku jizvu, ale beru to pozitivně jako důkaz toho, co jsem dokázala a jak už nikdy nechci vypadat,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Lenka

Čtěte také: