Dvacet kilo nad ideální váhu. S takovým hrozivým účtem se musela letos na jaře popasovat Kateřina. Kila jí začala nabývat postupně už někdy od dvaceti a na rychlosti tento nemilý trend nabral ve třiceti, když otěhotněla a posléze porodila dvojčata. Klukům jsou letos tři roky a Kateřina se pomalu chystá na návrat do práce a už kvůli tomu by ráda vypadala dobře.

Bohužel věděla o tom, že nějaké postupné a doporučované pomalé shazování váhy, to není nic pro ni, protože jako netrpělivý Střelec potřebuje  vidět výsledky svého úsilí co nejdříve.

"Nakonec jsem se na doporučení své kamarádky vydala do centra čínské medicíny, kde se hubne úplně jinak než obvyklým cvičením a postupnou úpravou jídelníčku. Neznamenalo to ovšem, že budu hubnout bez námahy," vypráví mladá žena. V centru jí poté, co 24 hodin nejedla, zvážili, vyptali se jí na důležité okolnosti týkající se jejího zdravotního stavu a dali jí přesný rozpis jídel na následující tři týdny. "A bylo to hodně přísné, nejdřív jsem myslela, že hlady umřu," říká Kateřina s nadsázkou. Naštěstí kvůli péči o děti a pomáhání v rodinné firmě neměla moc času zabývat se svými pocity a po dvou třech dnech se jí žaludek smrskl a pocity hladu nebyly už tak úporné.

Porce, přesněji řečeno porcičky byly ovšem skutečně minimální - k obědu jí musel stačit třeba kousek zeleniny, pár oříšků a podobně. Hubnutí nicméně nebylo postavené pouze na dietě - nedílnou součástí bylo také napichování akupunkturních bodů v uchu. V zásadě nešlo a priori o dietu hubnoucí, ale spíše o jakousi očistnou kúru. Ostatně. Kateřina si velmi pochvaluje, jak se jí zlepšila pleť. A co víc, za pouhý měsíc má dole osm kilogramů.

Je na místě říci, že tak rychlé hubnutí je přesně tím, co se obecně nedoporučuje - mimo jiné proto, že při něm hrozí nedostatek potřebných živin, minerálů, vitaminů, stopových prvků... a zejména pak proto, že oč rychlejší bylo hubnutí,  o to vyšší je riziko, že se kila vrátí zpátky, jen co člověk začne jíst tak, jak byl zvyklý předtím.

Kateřina je ovšem přesvědčená, že to nebude její případ. Tvrdí, že po kúře nemá zdaleka takovu chuť k jídlu jako předtím, navíc ji opustila pro ni dříve typická mučivá chuť na sladké. "Krom toho na mě působí i fakt, že je mi viditelně volnější mé dosavadní oblečení - to mě také motivuje k tomu, udržet si novou váhu, případně ji dalšími způsoby dále snižovat, byť nyní již pomaleji," uzavírá.

S výjimkou prvních dní diety se navíc necítila unavená, což je podle ní důkazem toho, že ač je hodně přísná, je jídelníček této diety sestaven tak, aby tělu nic zásadního nescházelo.

     
Reklama