Magdalena je nešťastná. Je smutná z toho, jak vypadá. Lépe řečeno z toho, co její nová podoba vyvolala.

Když se na ni podíváte, vypadá to poněkud nepochopitelně -  je štíhlá, nikoli však vyzáblá, upravená, na první pohled sympatická. "Jenže jsem byla štastnější loni na jaře, když jsem vážila skoro o dvacet kilo víc," líčí nevesele. Tehdy se rozhodla, že zhubne. Její desetiletá dcera ji totiž jednoho pěkného jarního řekla, že se jí nelíbí, když maminka je tlustá.

"To mě dorazilo. Už předtím jsem mluvila se svým mužem o tom, jestli nevadí, že vypadám trochu jinak - říkal mi, že jsem se mu líbila štíhlá, ale že se mu líbím i teď. Ale věděla jsem, že se mu v zásadě líbí štíhlé holky," přiznala se.

Takže po zážitku s dětskou upřímností se Magda rozhodla z manžela vypáčit pravdu a dozvěděla se, že by přece jen byl rád, kdyby jeho žena zhubla. Té to nejdříve bylo líto a měla pocit, že to od jejího muže není fér, vždyť jde přece "jen o vzhled", ale nakonec se zatvrdila a rozhodla se: zhubnu!

"A to byla právě ta chyba," vypráví Magdalena, kterou před měsícem muž opustil. A důvod? "Řekl mi, že jsem se na jeho vkus změnila moc. Že vypadám skvěle, což se mu líbí, ale zároveň , že se mu nelíbí, jak se chovám," konstatuje smutně. Pozor, nešlo o žádné flirtování či podobně, ale Magdalenin manžel obtížně snášel nové manželčino sebevědomí a také třeba to, že se po ní zase otáčejí muži.

Příklad? Zatímco dříve Magda nechtěla chodit na večírky s kamarády, protože se styděla za svůj vzhled, nyní si je začala užívat. "Také jsem začala chodí více ven, cvičit nebo na kafe s kamarádkami, které mi fandily a říkaly mi, jak jsem se změnila k lepšímu."

Jenže, právě z toho byl doma oheň na střeše. "Samozřejmě, nebyl to jediný důvod našeho rozchodu, měli jsme nějaké rozepře už předtím, ale místo aby se zhubnutím a mým vyšším sebevědomím, a tím i optimističtější náladou všechno zlepšilo, dopadlo to přesně naopak," líčí pohledná sedmatřicátnice. Jenže, člověk míní, a skutečnost mění - místo, aby hádek ubylo, objevily se na denním pořádku a Magdě vadilo, že jejich svědkem bývá i jejich dcera.

Nakonec se s mužem dohodli, že se rozejdou. "Já si uvědomila,  že mu paradoxně vyhovovalo, když jsem byla doma  - malá, tlustá, šedá, nenápadná, měl jakýsi pocit převahy," soudí Magdalena. Ta se navíc rozhodla, že zkusí trochu jinou práci a z místa účetní ve velkém státním podniku odešla do malé soukromé firmy, dělá tu samou práci, za podobné peníze, ale je mnohem spokojenější.

Magdalenin muž od března bydlí jinde, jako výtvarník se naštěstí mohl odstěhovat do svého ateliéru s malinkou garsonkou. Tvrdí, že neodešel kvůli někomu jinému, a Magda říká, že mu to věří, rozhodně prý nemá žádný nový vážný vztah. "Říkal mi, že si to musí sám všecko srovnat v hlavě a uvědomit si, co mu vadí a jak by chtěl žít," uzavírá Magda své líčení.  

Zažily jste někdy něco podobného?