V České republice je podle oficiálních údajů relevantních úřadů registrováno kolem 6,5 milionu řidičů. Podle odhadů odborníků z řad optiků a očních lékařů zhruba 73 procent z nich má nebo potřebuje korekci zraku, protože špatně vidí. Patříte i vy mezi ně?

Podle odborníků může být zhoršování kvality vidění postupné, plíživé. Dá se tedy říci, že na špatné vidění si můžeme zvyknout a považovat ho za normální stav. Což je ale špatně. „Sám se ve své praxi setkávám s lidmi, kteří začnou řešit špatné vidění pozdě. Přitom jsou aktivními řidiči. Snažím se je přesvědčovat, že o zrak by se měli starat pečlivěji a pravidelně chodit na kontrolu. Vždyť k zubaři chodíme každého půl roku na preventivní prohlídku. S očima bychom se měli odborníkům svěřit alespoň jednou za dva roky,“ říká optik Blahoslav Žilka.

eye

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Bohužel je stále častějším jevem, že lidé o svůj zrak nejeví takový zájem, jaký by měli. Což ví i Bohuslav Žilka, který v oboru oční optiky působí více jak 40 let. Setkal se nesčetněkrát s vážnými případy poruch vidění. „Řidiči si neuvědomují, že mohou mít nejen sníženou ostrost vidění, ale také opožděné reakce či špatný odhad vzdálenosti. Což především při řízení automobilu může mít fatální následky,“ uzavírá Bohuslav Žilka.

Pokud máte pocit, že špatně vidíte, nebojte se navštívit specialistu.

Chceme diskutovat na téma:

  • Chodíte na pravidelné kontroly k očnímu lékaři?
  • Nosíte čočky nebo brýle?
  • Máte brýle do auta?
  • Kupujete si brýle v hypermarketech?
  • Necháváte si oči kontrolovat v optikách nebo u lékaře?
  • Pociťujete úlevu při nošení brýlí/čoček?
  • Jak jste poznaly, že máte zhoršené vidění?

Pokud máte nějaké dotazy k této tématice, nebojte

se nám napsat.

Partnerem diskuze je ZEISS.

Více na www.zeiss.cz/vision-care.

 
Zapojte se do naší diskuse! Pro 3 z vás máme připraveny dáreček s produkty Avon. Zajímá nás, jak tyto problémy řešíte.

 

Reklama