Zpráva, která zláká všechny nadšené cestovatelské dobrodruhy, je tu. Italské sopky Stromboli a Etna se před nedávnem probudily ke svému životu. Italské úřady ovšem nezaspaly a z bezpečnostních důvodů zakázaly do inkriminovaných míst vstup, což zážitkuchtivým turistům nevadí, naopak...

Na Stromboli ležící na stejnojmenném ostrově, patřícím do Liparských ostrovů, se ve výšce okolo 650 metrů otevřel nový kráter, z nějž vytéká láva do moře. Úřady sice z bezpečnostních důvodů zakázaly výpravy přímo na tuto turisty oblíbenou sopku, místním to však příjmy z turistiky nijak nesnížilo, spíše naopak. Stovky turistů totiž skupují lístky na okružní plavbu lodí mezi vesnicemi Ginostra a Stromboli, při níž je možné ze vzdálenosti několika set metrů pozorovat žhavé proudy. Kvůli bezpečnosti se plavidla nesmějí přiblížit na méně než 300 metrů. K aktivitě se v posledních týdnech probudila také několikrát vyšší sicilská sopka Etna, která v tuto sobotu vychrlila sloupec popela.

ffff

Žhavá podívaná tak i přes zákaz přitahuje pozornost velkého množství takzvaných „zážitkových“ turistů. Chápete jejich počínání? Přiznám se, že já ano!

Reklama