Vždycky se tak trochu žinýrujete, než si máte poprvé obléknout plavky? Myslíte si, že v tomhle kousku látky už nic neschováte? Že se proflákne každá „chybička“ na vašem těle? Tak to jste na omylu. Zázraky nečekejte, ale i plavkami a jejich střihem se dá ledacos zakamuflovat.

To znamená potlačit nebo alespoň neupozorňovat na problematické partie a přilákat pozornost k těm hezčím. A neříkejte, že žádné hezčí nemáte. To byste mě fakt namíchly. Buďte k sobě sice kritické, ale s mírou. Našla jste si svoji slabinu? Tak jdeme na ni!

Nemáte pas – jste šťastnou majitelkou sice štíhlé, ale příliš rovné chlapecké postavy bez pasu? Můžete samozřejmě nosit bikiny, ale víc vám budou slušet jednodílné plavky. Jedině v nich si můžete vykouzlit ženské křivky pomocí tvarovacích švů nebo kontrastních linií.

ll

Velká prsa – jsou sexy, žádoucí a pohledy přitahující. Ale co si budeme povídat. Také mohou být těžká, povislá a neforemná. Pokud taková máte, vybírejte si zásadně plavky s košíčky vyztuženými kosticemi, která ňadra lépe podrží a zformují.

hh

Malá prsa – dají se „přifouknout“ vycpávkami, ale podobnou, ne-li efektnější službu udělá nařasená látka, která přidá na objemu, a hluboké vé zas vytvoří iluzi žlábku.

kk

Krátké tělo – tento problém mívají ženy s relativně dlouhýma nohama. Aby vyvážily proporce, budou pro ně vhodné plavky, které jsou vykrojené v pase a přes boky. Tento střih prodlužuje tělo.

jj

 

Dlouhé tělo – ženy s opačným problémem. Mají krátké nohy (nižší čůrání, jak se říká) a dlouhý trup tento nedostatek ještě zdůrazňuje. Podprsenka nabraná do širokého pásku pod ňadry a malinko vyšší kalhotky tělo opticky vyváží.

kk

Celulitida na břiše – se docela dobře skryje pod výrazným vzorem, ale ještě lépe v plavkách, které mají na přední části drobné řasení. Takové plavky zpevní i tělo, které má špíčky na bocích, v pase a na břiše.

kk

Povolené břicho nebo strije – ještě nejste úplně ve formě po porodu a chtěla byste si vzít dvoudílné plavky? V krátkých bikinách by vám povadlá kůže visela přes okraj kalhotek, ale vyšší retro kalhotky do pasu váš nedostatek dobře zamaskují.

kk

 

 

Tvar hrušky – většinou velmi drobná a útlá do pasu, od pasu dolů široká. Těžko se vám shánějí plavky? Nikdy vám nesedne dohromady horní a dolní díl? Poohlédněte se po plavkách, které se prodávají separátně. V různých velikostech i střihu. Vaše proporce se dají vyrovnat i opticky: horní polovina světlá, spodní tmavá.

kk

Máte nějaký z těchto problémů? Jak snadno nebo těžko na sebe sháníte plavky? Snažíte se své proporce nějak vyrovnat, nebo je vám to jedno?

Reklama