Už jsme probrali jednodílné plavky i bikiny. Vybrala byste si? Teď je na čase je obléknout. Ale copak? Moc se vám do nich nechce? Myslíte si, že v tomhle kousku látky už nic neschováte? Že se proflákne každá „chybička“ na vašem těle? Tak to jste na omylu! Zázraky nečekejte, ale i plavkami a jejich střihem se dá ledacos zakamuflovat.

plavky

To znamená potlačit nebo alespoň neupozorňovat na problematické partie a přilákat pozornost k těm hezčím. A neříkejte, že žádné hezčí nemáte. Můžete být k sobě kritické, ale s mírou. Našla jste si svoji slabinu? Tak jdeme na ni!

Nemáte pas – jste šťastnou majitelkou sice štíhlé, ale příliš rovné chlapecké postavy bez pasu? Můžete samozřejmě nosit bikiny, ale víc vám budou slušet jednodílné plavky. Jedině v nich si můžete vykouzlit ženské křivky pomocí tvarovacích švů nebo kontrastních linií. Zajímavě vypadají i plavky s průstřihem a řasením v nejužší části trupu. Přilákají tam pohled a vytvoří iluzi štíhlého pasu.

Velká prsa – jsou sexy, žádoucí a pohledy přitahující. Ale také mohou být těžká, povislá a neforemná. Pokud taková máte, vybírejte si zásadně plavky s košíčky vyztuženými kosticemi, která ňadra lépe podrží a zformují.

Malá prsa – dají se „přifouknout“ vycpávkami, ale podobnou, ne-li efektnější službu udělá nařasená látka, která přidá na objemu, volánek na podprsence a hluboké vé, ketré vytvoří iluzi žlábku.

Krátké tělo – tento problém mívají ženy s relativně dlouhýma nohama. Aby vyvážily proporce, budou pro ně vhodné plavky, které jsou vykrojené v pase a přes boky. Tento střih prodlužuje tělo. Vhodné jsou i asymetrické vzory a střihy, třeba plavky s jedním ramínkem.

Dlouhé tělo – ženy s opačným problémem. Mají krátké nohy (nižší čůrání, jak se říká) a dlouhý trup tento nedostatek ještě zdůrazňuje. Podprsenka nabraná do širokého pásku pod ňadry a malinko vyšší kalhotky tělo opticky vyváží. Vyvarujte se kalhotek s nohavičkami

Celulitida na břiše – se docela dobře skryje pod výrazným vzorem, ale ještě lépe v plavkách, které mají na přední části drobné řasení. Takové plavky zpevní i tělo, které má špíčky na bocích, v pase a na břiše.

Povolené břicho nebo strie – ještě nejste úplně ve formě po porodu a chtěla byste si vzít dvoudílné plavky? V krátkých bikinách by vám povadlá kůže visela přes okraj kalhotek, ale vyšší retro kalhotky do pasu váš nedostatek dobře zamaskují.

Tvar hrušky – většinou velmi drobná a útlá do pasu, od pasu dolů široká. Těžko se vám shánějí plavky? Nikdy vám nesedne dohromady horní a dolní díl? Poohlédněte se po plavkách, které se prodávají separátně. V různých velikostech i střihu. Vaše proporce se dají vyrovnat i opticky: horní polovina světlá, spodní tmavá.

Reklama