Vlastně jsem ani nevěděla, co mě čeká. Chystala jsem se na kosmetickou proceduru, která slibuje viditelné výsledky již po první návštěvě! Také slibuje perfektní rozproudění celého lymfatického systému, hladší a krásnější pokožku a redukci celulitidy. Že to není po 90 minutách možné? Taky jsem si myslela, ale pak jsem se ve studiu Red Fit nechala zabalit, přeměnit v mumii, posléze v takového vtipného kosmonauta, a nakonec jsem byla neskutečně mile překvapená a nadšená, protože to, co mi bylo slíbeno, se také stalo.

Síla lymfatického systému

Začněme ale hezky popořádku. Co to vůbec lymfatický systém je? Zuzana Drnek, s níž jsem o proceduře hovořila, říká: „Představte si sofistikovanou síť kanalizačního potrubí vedoucího celým tělem. V něm proudí z tkání tekutina s názvem lymfa nebo také míza. Tato vzácná tekutina vznikající z krve jakoby omývá všechny lidské tkáně. Většina mízy se poté vrací zpět do krve. Hlavní rolí lymfatického systému je správná hladina tekutin v těle, filtrování bakterií a je také domovem pro bílé krvinky. Lymfa nemá pumpu - pohybuje se tedy kontrakcí svalů. V této „počítačové“ době se lidé příliš nehýbou, a tak je vhodné, aby vyhledávali i jiné způsoby, jak lymfu probudit a přimět ke správnému fungování.“ Pokud totiž lymfa nefunguje, tak jak by měla, tělo zbytečně zadržuje vodu v těle, vy se tak můžete cítit plnější, unavenější, bez energie, bez výsledků, pokud cvičíte...
A právě jednou z neinvazivních metod jsou třeba tělové zábaly. Tato metoda pochází z Floridy a je oblíbená jak u žen, tak i u mužů. Principem „V metodě jde o to, že vám pomocí bandáží namočených ve směsi kaolínů a cesmíny paraguayské vám wrapařka rozhýbe lymfatický systém. Výsledkem je detoxikace a celkové zeštíhlení postavy 5 - 30 cm hned po 1. zábalu,“ dodává Zuzka.

90 minut jako lidský wrap

A jak to celé probíhá? Před samotnou procedurou dostanete vypít studený cesmínový čaj, aby se vám lépe rozproudila lymfa, a pak už se jde přímo na věc. Slečna, která se o mě starala, mi vysvětlila veškerý postup a co mě vlastně čeká. Převlékla jsem se do jednorázových mini kalhotek, nechala se přeměřit v oblasti paže, hrudníku, břicha, boků, stehna a lýtka, abychom pak mohly lépe zhodnotit výsledné údaje „po akci“. A pak už mě začala „wrapařka“ balit do mokrých bandáží, od kotníků až po ramena. Za chvíli jsem tedy vypadala jako opravdický lidský wrap.
A protože jsem byla na proceduře zeštíhlující, slečna mě oblékla do legrační gumové soupravy z kalhot a bundy, na chodidla mi připevnila igelitové sáčky a vyslala na 20 minut na cvičební stroj Orbitrek, kde jsem pěkně v tempu šlapala. Cílem tohoto cvičení je, aby tělo odplavilo maximum přebytečné vody v těle. A taky že jo! Kombinace dynamického pohybu, bandáží a gumového oblečku, začala pracovat na maximum a já se cítila trochu jako ve skleníku.
Po mém sportovním výkonu jsem ještě chvíli relaxovala na lůžku, nechala tělo odpočinout a doznít účinky cesmínových zábalů.
Výsledek měření byl více než příjemný – celkový úbytek na všech měřených místech na těle byl celých -9,5 cm! Takže nejen, že jsem skákala radostí skoro až do stropu, ale navíc jsem měla krásně vyhlazenou a jemnou kůži a cítila jsem se nabitá energií a známky podzimní únavy byly pryč.

Pokud jste sportovci nebo chcete jen trochu detoxikovat své tělo, tento tělový zábal je skvělá volba! Výborně nastartuje celý váš metabolismus, a pokud si ihned po zákroku nedáte svíčkovou se šesti, večer pár panáků a šlehačkový dort, ale ke svému tělu se budete chovat dobře, věřte, že budete maximálně spokojené!

Více o tomto zázračném zábalu najdete zde

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama