Skvěle padnoucí malé černé, nikde faldík, rýha ani špíček, všechno vyhlazené, prostě dokonalá tajle. Pst, nikdo nemusí vědět, že jsme si tak trochu pomohly. Jak se stalo Bridget Jones v jedné z nejlepších scén v Deníku, kdy se v choulostivé situaci místo krajkového sexy spodního prádla odhalily tělové stahovací bombarďáky. Trapas. Řvaly jsme smíchy, a v duchu jsme s ní soucítily. Její situaci jí žádná z nás určitě nezáviděla.

Já bych byla chytřejší, říkáme si. Kdybych měla jít s pěkným chlapem na večeři... no a jsme u toho: Chtěla bych vypadat co nejlépe a cítit se sebevědomě, jenomže nějak se mi do těch nových šatů nepodařilo zhubnout.
A k tomu nám právě může stahovací prádlo dopomoct. Bohužel, jeho funkčnost převažuje nad estetikou, takže pozor na to, kde večer skončíme.

Má tvarovat, zeštíhlovat a držet v diskrétnosti to, čím se nerady chlubíme. Krása je až na druhém místě.
Ale najdou se i docela slušivé kousky. Posuďte samy. I když očekávám, že mi asi vyčiníte za modelky, které to opravdu potřebují. Omlouvám se, ale jiné jsem nesehnala.

Stahovací prádlo není zas tak moderní vynález, jak by se mohlo zdát. Vzniklo už ve dvacátých letech minulého století přirozeným přechodem od korzetu k prádlu. I když se tenkrát nosila velmi uvolněná linie šatů, pevné a vysportované tělo bez faldíků bylo více než žádoucí. Tuhý korzet už byl pasé, a tak se přešlo k pružným stahovacím pásům, které zároveň plnily funkci podvazků. No a od podvazkových pásů už byl jen krůček ke stahovacím kalhotkám s nohavičkou.

 

 

 

 

 

 

Nosíte stahovací prádlo?
Z estetických nebo zdravotních důvodů?
Stal se vám někdy podobný trapas jako Bridget Jonesové?
Nebo byste si to na sebe nikdy nevzala?
Napište mi.

Reklama