U následujícího příspěvku netuším, zda chtěla pisatelka zůstat opravdu v anonymitě, nebo napsala příspěvek formou recese. Ale pro jistou nick nezveřejňuji, ale příspěvek, milá čtenářko „pokleslých románů“, ANO :)

Dobrý den doufám, že to na mě nikomu neprozradíte, ale Angelika je moje takové menší guilty pleasure. Ani ne tak ty filmy, ty jsou strašně předvídatelné a jednoduché, ale knížky... tak to tedy můžu.
Všech třináct dílů jsem četla opakovaně... a teď mi to nedalo a půjčila jsem si je znovu po asi šesti letech. Má touha po Angelice byla taková, že jsem se ani nestyděla požádat knihovnici o donesení kompletní sestavy ze skladu (asi jsem u nás ve městě jediná, kdo touží Angeliku číst).
A pak jsem zjistila, že spousta toho je ke stažení na webu.
A pak jsem zjistila, že se začala vydávat Angelika nová v rozšířené verzi. To budu muset číst.
A pak jsem zjistila, že je ještě v plánu poslední rozsáhlý díl Království Francie, čímž jsem se dostala do extázního stavu, už aby to bylo... to bezpodmínečně musím číst, jen se bojím, že nikdy nevyjde. Asi se kvůli tomu začnu učit francouzsky, jen tak pro jistotu... (doufám, že alespoň francouzsky to někdy vyjde, v nejhorším případě třeba i posmrtně).

Jo, ale jinak toto je čistě mezi námi. Osobně bych nikdy nepřiznala, že žeru knížky o Angelice. Já takový vzdělanec a Angelika takový pokleslý román pro ženy? NIKDY.

:)

pozn.red.: Text není redakčně upraven

_________________________

:) Povedený příspěvek. A pokud se naučíte kvůli Angelice i francouzsky, rozhodně její úroveň sama ve svých očích ještě více povýšíte...
Děkuji, že jste napsala - bonne journée
Saša

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama