Na plodné včerejší poradě jsme toho pro vás připravili mnoho. Snad zajímavého, zábavného i poučného. A taky se holky snažily, abyste se dnes u tohoto článku dobře bavily

Ještě než pustím ke slovu tři Grácie,(lterá z nich je Aglaia, která Thálie a která Eufrosyné nechám na vás) uvedu na pravou  míru počet lidí v redakci. Myslím přítomných.

Klárka Wimmerová zmizela na dovolenou do Bulharska, vezla sebou svého nemocného manžela a naději, že si užije sluníčka a tepla. Poslala takovéto zprávy:

Milý Radku (a redakce)

vím, že v Praze (a v Čechách) není nejlíp...

Zkusím vás rozveselit - jak se říká, nic tak nepotěší jako cizí neštěstí. :) Takže kdybyste chtěli vědět, jak se mám na dovolené, tak se podívejte na tohle video:

 

A my do té vody ani nevlezem, jelikož Kuba chytil chřipajznu ode mě a já jsem nakřáplá pořád.

Srdečně zdraví,

Klára

To nás v redakci opravdu potěšilo…

Jakub Kočí je stále ještě na bruntálsku, ale vypadá to, že na něj nemá ten čistý vzduch příliš dobrý vliv. A také že v té půdě a krajině je něco podivného, co podlamuje jeho duševní zdraví.

Více z jeho e-mailu:

Tak neurolog mi včera proklepal tělo kladívkem a nechal mě šahat si na nos se zavřenýma očima. Pak mi řekl, že to vypadá v pohodě .

Zrušil mi Lexaurin a dal mi nějaký jiný dryák jménem Esoprex.

Do žádanky na eeg napsal: Panická porucha.

Celkově z toho mám pocit, že nevěděl, co se mnou: Tak napsal, že jsem cvok. On záchvaty vysvětluje špatnou chemií v mozku a bolesti tím, že jsem z toho přestrašený, tak jim přikládám zbytečně velký důvod... Jinými slovy to, že mě už 14 dní v kuse bolí levá noha a ruka, je prý jen sebeklam, hm...

I to vysvětluje, proč Kuba své návrhy na poradu včera poslal hodinu po poradě… A hlavně, my v redakci víme své... Kubo vrať se, nebo tě ta matka příroda zabije! Jsi rodilý pražák, ona to ví...

A teď k ní- k poradě.

 Bohužel se mi sem nevejde vše, co jsem si stačil poznamenat, tak vybírám jen ty nudnější věci.

Dana Haklová se na poradě usedavě rozplakala. Došlo jí, že byla krkavčí matkou a její dcery v rámci výchovy trpěly. Tedy minimálně jednou, když jim v záchvatu zuřivosti, kdysi, vše co měly na stole, jedním mohutným máchem paží, shodila na zem. Chudinky dcerunky jsou z toho dodnes vystrašené…

Když to slyšela Saša, taky se usedavě rozplakala, neb si vzpomněla, jak ona má dodnes trauma ze svých nevychovaných dětí. Když za nimi chtěla přijit do pokojíčku zjistila, že to má zakázané.  A na dveřích jí ve vstupu bránila lebka se zkříženými hnáty a nápisy typu: Nevstupovat, vstupuje samo!

Jednou, když k nim potajmu, v době jejich nepřítomnosti, do pokojíčku pronikla, zjistila, že se nachází v podivném časoprostorovém vzduchoprázdnu, kam nepronikne ani světlo… Byla ráda, že našla dveře, kterými dovnitř vešla a zachránila si alespoň holý život.

Cynická Dana jí na to řekla, že by možná stačilo umýt okna, ale Saša, která je založena spíše mysticky, než prakticky, tomu nechce doteď příliš věřit.

A co naše Lucinka, která přežila i to, že si její muž – starý Palička, přečetl můj příspěvek z minulého čtvrtku o předkožce pana Svobody.?

Tak tahle Lucinka tvrdí, že její sestra má šestky a že jí to moc uklidňuje.  Také povídala, že vám příští týden napíše o úchylovi, který se před ní obnažoval ve večerních hodinách ve vlaku do Budějovic. Nedokázala však vysvětlit, proč o tom neřekla svému muži. Ani proč se opět těší do Budějovic. A proč se tak potutelně a spiklenecky tvářila, když jsme z ní dolovali, co tomu úchylovi řekla, když se obnažil…

Bylo toho samozřejmě o moc víc, ale to byste musely být na poradě se mnou, abyste pochopily, proč si po každé poradě lehám do polohovatelného křesla a snažím se najít ve svém nitru mír a klid. A proč se vždy po poradě v noci budím zpocený hrůzou.

A co vás tedy čeká příští týden a nemine?


V pondělí 10. června Saša Stušková bude editovat téma přesunuté z tohoto pondělí. O žertících, které vám provedli vaši kamarádi…

V úterý 11. června Dana Haklová s vámi probere téma pojišťoven a pojišťovacích událostí. Už jste někdy čerpala peníze z pojišťovny a za co?

Ve středu 12. června Jakub Kočí přizná barvu a zeptá se vás, zda váš manžel je v uklízení puntičkář, nebo bordelář? A jestli se vám ho podařilo trošku vychovat…

Ve čtvrtek 13. června budu chybět a tak Dana Haklová rozjede téma : Sluneční brýle. Máte je ráda, nosíte je, líbí se vám?

A v pátek 14. června Lucie Paličková probere s vámi téma otců, tatínků a fotříků. Jaká byla, je a má být role otců ve výchově?

Věřím, že se vám témata líbí.

A přeji krásný den…

Reklama