Světová zdravotnická organizace tvrdí, že alergie se každým rokem vyskytují u stále většího počtu lidí. Většina z nás tráví až 90 procent svého života uvnitř bytů a budov, kde je vzduch překvapivě často více znečištěn než venku. Ve vnitřním prostředí je totiž mnohem vyšší koncentrace látek, které mohou škodit lidskému organismu - jde především o prachové částice, dráždivé látky, roztoče, chemikálie, tabákový kouř, vzdušné plísně a pyl. Více informací o alergii a astmatu se dozvíte na internetových stránkách www.pylovasluzba.cz, jejichž partnerem je společnost Zepter International. Mimo jiné na nich také najdete i aktuální pylové zpravodajství.

zepter

„Alergická onemocnění jsou v posledních desetiletích celosvětově trvale na vzestupu. Téměř to vypadá, že za několik dalších desetiletí bude jen velmi málo lidí nealergických. Nepochybně se na tomto trendu podílí také moderní způsob života. Převážnou většinu času trávíme uvnitř budov - až kolem 90 % - obklopeni moderní technikou a v téměř polovině domácností také nejrůznějšími zvířecími mazlíčky,“ uvádí alergolog MUDr. Ondřej Rybníček.

Pylová sezona začíná někdy již koncem ledna. Na jaře kvetou stromy, létu vévodí květní období více než 200 druhů trav, konec léta a podzim je zase obdobím plevelů, především pelyňku a ambrózie. Pylová sezona potom končí obvykle během měsíce října. „Pylový alergik ví, že pylu se nemůže úplně vyhnout venku ani doma. Přesto ale může, vedle užívání léků, významně snížit svou expozici pylovým alergenům dodržováním některých režimových opatření. Pokud se omezíme pouze na opatření uvnitř budov, doporučuje se po návratu domů osprchovat a mimo byt vyklepat oblečení, které jsme venku měli na sobě. Velmi důležitý je režim větrání - několikrát denně je nutné krátce (asi 5 minut) intenzívně vyvětrat a poté se doporučuje hned spustit čističku vzduchu, který je velmi vhodným doplňkem domácnosti alergika. Další možností ochrany před pylovými alergeny jsou také protipylové sítě do oken,“ radí MUDr. Ondřej Rybníček. Českým trendem je chování domácích mazlíčků v bytech i domech. Zvířecí, alergeny se však objevují i v domácnostech bez zvířat. Jsou extrémně lepivé a jsou roznášeny na našem oblečení. I v tomto případě nám mohou pomoci čističky vzduchu.

 

PYLOVÝ KALENDÁŘtabulka

Podle údajů České PIS zpracoval MUDr. Ondřej Rybníček
www.pylovasluzba.cz

Vzduch bez prachu a bakterií je důležitý zejména pro alergiky. V domácím prostředí pomáhají zdravý vzduch zajistit čističky vzduchu. Čistička vzduchu Therapy Air iOn od společnosti Zepter má účinný pětiúrovňový filtrační systém - speciální filtry, které jsou v přístroji umístěny těsně za sebou, působí při čištění vzduchu jako neprůchodná bariéra pro nečistoty. Odstraní prakticky vše, co vzduch znečišťuje.

Základem čističky je 5úrovňový filtr, který se skládá z:

zepter1. předřazeného elektrostatického filtru (polyetylenový filtr, který odstraňuje velké částice prachu, plísní, vlasy, lupy, zvířecí chlupy atp.),
2. antibakteriálního filtru (odstraňuje malé částice prachu, pyl, bakterie větší než 1 μm a zároveň chrání následující HEPA filtr),
3. HEPA filtru (účinně odstraňuje nejmenší částice prachu a tabákového kouře; antibakteriální thiabendazol zneškodňuje bacily, spory plísní atp.),
4. antialergického filtru (jeho součástí je nejen směs stříbra a apatitu, ale také výtažek z jinanu dvojlaločného (ginkgo biloba), který likviduje viry a patogenní bakterie) a
5. filtru s aktivním uhlíkem (účinně odstraňuje jedovaté plyny, nepříjemné pachy a toxické látky).

Iontový generátor - vyčištěný vzduch vzápětí po průchodu sérií filtrů vstupuje do iontového generátoru, kde je obohacen o záporné ionty. Ty mají prokazatelně příznivý vliv na lidský organismus . Říká se jim „vzdušné vitaminy“.

Vzduch, který dýcháte, ovlivňuje nejen Vaše zdraví, ale i celkovou pohodu - dopřejte si ji všude, kde je to možné.

zepterVíce informací o čističce vzduchu Therapy Air iOn od Zepter najdete na www.zepterclub.cz. Kontaktujte svého nejbližšího prodejce Zepter Home Care!

Čističku vzduchu Therapy Air iOn můžete také vyhrát! Tipněte si ve Velké milionové hře Zepter 2011 na www.zepterhra.cz anebo pošlete soutěžní SMS na www.pylovasluzba.cz.

Reklama