Antikoncepce je pro mnohé z nás nedílnou součástí každodenního života. Chráníme se, abychom neotěhotněly, plánujeme početí dětí podle svých přání – kdy a s kým.

Pilulky, náplast, tělísko? Pokud máte nějaký dotaz na používání antikoncepce, chcete změnit pilulky, které užíváte, nebo chcete s antikoncepcí začít, pak se můžete zapojit do našeho připraveného rozhovoru! Odpovídat na vaše otázky bude MUDr. Vladimíra Paseková.

MUDr. Vladimíra Paseková (40 let) absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Má dvě atestace v oboru gynekologie a porodnictví. Po promoci pracovala jako gynekoložka v Novém Městě na Moravě a pak ve Fakultní porodnici na Obilním trhu v Brně. Zde vedla antikoncepční poradnu a školila poradce antikoncepční telefonické poradní linky Cilestýna.

Věnovala se také prevenci přednádorového onemocnění čípku děložního. Podílela se na postgraduálním vzdělávání zdravotních sester. Dále působila v Centru asistované reprodukce Repromeda, kde plánování rodiny a gynekologickou endokrinologii dál rozvíjela. V současnosti pracuje v soukromé gynekologické praxi v Praze. Na téma antikoncepce a prevence rakoviny čípku děložního publikuje v odborném tisku a přednáší. Je vdaná a má dvě děti.

Své dotazy pokládejte sem: //zena-in.cz/osobnosti/rozhovor.asp?id=191