shutterstock-1015027387.jpg

5d7f99bc81d7bimage.pngPetra 42 let, copywriterka

Jsme spolu 14 let, z toho 11 let manželé, a o nějakých růžových brýlích už nemůže být řeč. Můj muž je velmi chytrý a zábavný, ale také přiměřeně líný. S chodem domácnosti mi moc nepomáhá. Jediné, co vlastně dělá, je vaření. Zvykla jsem si, že pokud něco chci, musím si to zařídit sama nebo zkrátka vzít vrtačku a použít ji. On by to udělal, ale až za půl roku... Mrzí mě, že mu chybí jistá dravost a pracovní ambicióznost, podle něho vydělává dost a máme se dobře, tak proč chtít víc. Na druhou stranu právě díky té vyrovnanosti je život s ním beze stresu.

5d7f99c61aea3image.pngLea 26 let, učitelka

Asi je to trochu klišé, ale na partnerovi mi nejvíc vadí to, že není moc pořádný. Ačkoli si to o sobě myslí. Přijde mi, že po něm pořád někde něco sbírám. Místo aby si pověsil bundu na věšák, tak ji nacházím v kuličce u gauče apod. Vytáčí mě také tím, že má třeba čtyři našpiněné skleničky najednou. Dvě v obýváku a dvě v ložnici. To si prostě nemůže jednu umýt a znovu ji použít? To je nad moje chápání. Nicméně se snažím to tolik neřešit, někdy křičím, ale většinou to stejně nepomůže, tak to radši uklidím za něj a říkám si, že to vždycky může být horší. A utvrzuje mě v tom například reality show Výměna manželek, kde se některé domácnosti topí ve špíně.

5d7f99ce5cae7image.pngMonika 30 let, kosmetička

Občas mi trochu leze na nervy, když třeba řekne, že je unavený, protože se vrátil třeba z teambuildingu a tak nikam nepůjdeme a budeme sedět doma. I když je venku zrovna moc hezky. Říkám si, že to chápu, zřejmě tam sportovali nebo dělali něco, co ho fakt unavilo. Pak z něj vyleze, že třeba jen jedli, pili, relaxovali ve wellness. Zatímco já byla ráno ve fitku, uklízela jsem a celý týden jsem vstávala do práce v sedm ráno a ještě trávila celé dny aktivně až do večera.

5d7f99d53481bimage.pngAlžběta 51 let, bankovní poradkyně

Strašně mi vadí neustálé komandování z jeho strany. Jsem člověk, který si umí všechno udělat sám, protože jsem byla i dlouhou dobu sama. Zkontroluji si olej v autě, stejně jako si uvařím nebo přivrtám polici. Pokaždé když však něco dělám před ním, tak nade mnou stojí a komentuje každý můj pohyb. Já se do jisté doby držím, ale většinou to potom nevydržím a házím s předměty, které mám zrovna v ruce na zem a odcházím. Vůbec nevím, kde se v něm bere ta potřeba.

5d7f99dd44662image.pngSimona 22 let, studentka

Dost často mi celé dny neodepisuje na messengeru. Na jednu stranu jsem ráda, když si zprávu alespoň zobrazí. Na druhou mě pak ale štve, že na vše odpoví často až po několika dnech. Uklidňuje mě, že to dělá úplně všem, protože je celé dny v práci až do večera, kde nemá na vypisování čas a ani ho to nebaví. Navíc sedí celý den na počítači. Raději si vše řekneme osobně, když se vidíme. Je pravda, že ty zprávy většinou nehoří. Když je to něco důležitého, odepíše rychle. I tak mě to ale dlouho štvalo. Teď už jsem na to zvyklá a nestresuju se tím. Vím, že mi pořád odepisuje víc, než někomu jinému. Teda až na jeho mámu.

Čtěte také:

Reklama