shutterstock-1693560361.jpg
Foto: Shutterstock

Mia, 9 let
Líbí se mi, že budu zase s kamarády, mamka říkala, že nás nakonec bude ve třídě docela dost. Akorát chce, abych nosila roušku, a nechci být jediná, kdo ji bude mít. Vlastně se docela těším, jen ty roušky mi hrozně vadí, úplně to nesnáším.

Thea, 13 let
Můj názor na koronavirus a věci co se dějí okolo je takový, že lidstvo dostalo to, co si ty roky zasloužilo, za znečišťovaní a zanedbávaní naší planety, i když je mi líto, že zrovna takovým způsobem. I když se zdá, že máme prázdniny, téměř nic mi nechybí a nenudím se, stejně bych radši, aby bylo vše zase při starém. Školu moc nemusím, ale cítím, že se tam naučím mnohem víc, než učením se doma.

Barbora, 8 let
Do školy se vůbec netěším, chci si hrát doma, ani na kamarády se netěším, protože mi nechybí. Maminka je dobrá učitelka, navíc se učíme jen ráno a to mi stačí. Ale chce, abych tam chodila už teď, to mě štve.

Pepa, 11 let
Máma říká, že už je jedno, jestli tam teď půjdu nebo ne, a tak jsme se domluvili, že půjdu až po prázdninách. Delší prázdniny jsem ještě neměl, je to vážně super! Mám dobré známky, tak je to stejně jedno…

František, 10 let
Do školy se netěším, protože nevím, co tam budeme dělat. Svět stejně nebude jako dřív, musíme sedět daleko od sebe, možná nás nenechají ani si povídat. Ale úplně nejvíc se netěším na to, že možná budeme dostávat ty hnusný obědy v krabičkách. Jíst je nehodlám.

Reklama