Tereza, 26 let

Již od dětství trpím mírným chronickým vaginálním výtokem. Po gynekologické stránce jsem však v pořádku a nelze to už nikterak léčit. Bez intimní vložky si už nedokážu představit život, nosím ji každý den. V letním období se výtok někdy však zhorší, mám ho ve větší míře, než je u mě obvyklé.  Se záněty se moc nepotýkám, jsem ráda, že se mi vyhýbají.
5b51a491d0f97obrazek.pngMajka, 30 let

Řekla bych, že čím je člověk starší, tím lépe zná svoje tělo a umí předcházet těmto nepříjemnostem. Dávám si pozor na mokré plavky a na dlouhé cestování v autě si beru pohodlné bavlněné oblečení včetně spodního prádla. Pokud začínám mít problém, řeším ho hned a neodkládám ho. V domácí i v cestovní lékárničce mám vždy tabletu nebo čípek na vaginální problémy. Na podráždění (pálení, svědění) používám i speciální výplach, který mi vyhovuje a velmi rychle zklidňuje a podporuje přirozenou mikroflóru.

Josefína, 34

Vaginální problémy se mi naštěstí vyhýbají a nemám s nimi téměř žádné zkušenosti. Pamatuji si ovšem jednu nepříjemnou zkušenost s výtokem, ovšem stačil mi to vyřešit krém na tyto problémy, který jsem koupila v lékárně. Nic složitějšího jsem zatím neřešila a doufám, že ani nebudu. Ovšem upřednostňuji vyřešit problém bez návštěvy lékaře, takže volně prodejné medikamenty jsou pro mě volbou číslo jedna.

Mila, 25 let

Vaginální problémy se vrací neustále. Záněty spojené s nepříjemným výtokem nebo mykózy. Jakmile se vykoupu v bazénu nebo se v létě hodně zpotím. Jsem neustále na nějakých lécích, používám speciální intimní mycí gely, mám i preventivní přípravky. Kamarádka mi doporučila výplachy pochvy, takže letos zatím mám léto bez problémů. Na dovolené jsem se raději koupala jen v moři, bazénu jsem se raději vyhnula, když jsem cítila silně chlorovanou vodu, úplně mi naskočila husí kůže z obavy nepříjemného výtoku a svědění.

Jana, 29 let

Měla jsem v pubertě vleklé potíže s výtoky a záněty. Vše se zlepšilo po porodu, ale nyní, dva roky po narození syna se mi potíže opět vrátily. Trpím na mykózy. I když dodržuji rady mé lékařky, jak problémům předcházet, stejně se mi mykóza za čas zase vrátí. Jsem z toho zoufalá, protože pak trpí i náš intimní život. Leckdy ani nemusím k lékařce, jakmile cítím „že to zase svědí a pálí“, sahám do lékárničky pro zaváděcí globulky s výtažky z bylinek a kyselinou hyaluronovou. O výplachu jsem slyšela, ale ještě jsem ho nevyzkoušela.

Renata, 32 let

Na vaginální potíže trpím nejčastěji v létě, během roku se mi občas povede vytvořit si mykózu kvůli antibiotikům. V létě je to ale riziko, nejčastěji mám problémy, když se pravidelně koupu v bazénu. Pak musím dodržet sexuální klid. A pro rychlou úlevu od prvních příznaků a podporu přirozené mikroflóry používám výplach, který kupuju v lékárně. Už to tak bohužel beru, že každé léto aspoň jednou chytím mykózu.

Jak to máte vy? Také tyto problémy řešíte?

Náš tip: Léčba zánětlivých projevů vaginálním výplachem
ROSALGIN EASY 140 mg vaginální roztok, jaké jsou jeho benefity?
5b51a41b7208aobrazek.png

  • Rychle ulevuje od příznaků vaginálního zánětu jako je bolest, intimní svědění, pálení
  • Snižuje množství výtoku, potlačí patogeny a současně zachovává přirozenou poševní mikroflóru (šetří Laktobacilus a podporuje jeho růst)
  • Výplach se doporučuje také aplikovat před i po gynekologickém zákroku nebo před aplikací jiné léčby (čípky, tablety, krém) jako doplňková léčba k vyčištění pochvy
  • Oplach intimních partií umožní zmírnění bolesti, pálení a řezání také po porodu a během šestinedělí
  • Lze použít jako první pomoc při počínajícím zánětu, ale i pro dlouhodobou léčbu přispívající ke stabilizaci poševní mikroflóry
  • Vhodný rovněž pro běžnou intimní hygienu (snižuje riziko vzniku zánětu, např. po menstruaci, po návštěvě bazénu, sauny atd.)

Léčivou látkou přípravků Rosalgin a Rosalgin Easy 140 mg vaginální roztok je benzydamin hydrochlorid. Roztok k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Zajímavé informace najdete také na této stránce. 

Reklama