640071dc00d38obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Monika (29)
„Musím se smát, když si vzpomenu na jeden můj rozchod a možná se tím, že to řeknu veřejně, trochu ztrapním. Před pár lety se se mnou můj bývalý rozešel asi týden po sestěhování. To by ale nebylo nejhorší, ten důvod byl tenkrát pro mě dost bolestivý, teď už se tomu opravdu jen směju. Zkrátka jeho vyjádření k rozchodu bylo takové, že to musí udělat, protože mu to nevoní v koupelně po tom, co jsem tam vykonala potřebu. A prý je jedno, jestli malou, nebo velkou. No v tu chvíli, co mi to řekl, jsem vážně nevěděla, jestli se mám začít smát, nebo brečet, protože jsem se začala cítit dost potupně. Nenechal si to vymluvit a po týdnu jsme se rozešli. Já jsem se odstěhovala zpátky k rodičům a nikdy jsem nikomu neřekla, proč jsme se takhle rozhodli. Měla jsem z toho ale docela dlouho trauma a psychický problém.”

Petr (40)
„Jednou jsem měl přítelkyni, bylo mi asi třicet, která byla blázen do magie, horoskopů, astrologie a dost často si vykládala karty apod. Jinak byla skvělá, takže i když já na tohle nejsem a nikdy jsem nebyl, toleroval jsem její koníček. Do chvíle, kdy tím začala být posedlá. Ale ještě než jsem se s ní stačil rozejít já, udělala to ona. A pozor, důvod byl, že jí to vyšlo v horoskopu. No, v tu chvíli jsem si uvědomil, že ona opravdu není ten člověk, se kterým chci být, ale jako důvod rozchodu mi to přišlo dost zvláštní. Naštěstí mě to moc dlouho nemrzelo.”

Kristýna (34)
„Můj poslední rozchod, tedy jeho důvod, byl pro mě asi nejbizarnější. Se svým bývalým přítelem jsem byla asi tři roky a podotýkám, že jsem se nikdy pořádně nespřátelila s jeho maminkou. Bývalý měl svoji mámu moc rád, mě taky, ale ji asi víc. Když mě jednou pozval na večeři, aby mi oznámil, že se chce rozejít, byl tak pitomý, že mi i řekl proč. Prý mu to poradila maminka a ta má vždycky pravdu. Řekla mu sladké tajemství, že se k sobě nehodíme a že by si pro něj představovala někoho jiného. No takovou tchyni nechcete, takže jsem ve finále ráda, že se to stalo, i když to na začátku dost bolelo.”

Martin (28)
„Přiznám se, že i já jsem se rozešel se svou přítelkyní ze zvláštního důvodu. Je to divný, ale po několika měsících vztahu mi začala připomínat vzhledově i chováním moji mámu. Bylo to asi proto, že mi jeden můj kámoš řekl, že jsou si podobné a já to taky začal vidět. Snažil jsem se to nějak přejít nebo neřešit, ale nešlo to. A uvědomuju si, že je to divný důvod, ale nemohl jsem si pomoci.”

Aneta (39)
„Asi nejpodivnější rozchod byl s mým bývalým partnerem Ivanem, je to už dávno, ale oznámil mi, že má fobii z menstruační krve a že se mnou nemůže dál být, jedině, že bych to zařídila tak, abych to nedostávala. Koukala jsem na něj jako puk a upřímně mě to tak vyděsilo, že jsem ráda, že spolu nejsme. Je to už asi 10 let a od té doby o něm nic nevím. Zajímalo by mě, zda si někdy někoho našel a jak dopadl. Nebo možná vlastně radši ne.”

Dominik (31)
„Kočky. Kočky byl důvod rozchodu s mou tehdejší partnerkou. Měla jednu, a i když je nemusím, toleroval jsem to. Pak měla druhou, třetí, čtvrtou, a nakonec dávala přednost kočkám přede mnou. Byl jsem doslova vyhnán kočkami. Nechápu, jak někdo může mít radši zvířata než lidi.”

Anežka (44)
„Mně se dotklo a rozešla jsem s jedním mým partnerem z toho důvodu, jak mě měl pojmenovanou v telefonu. Jednou jsem udělala to, co se nemá a vlezla jsem mu tam. Ale že mě bude mít v telefonu jako „megeru”, to jsem nečekala. Absolutně mě to urazilo a asi jsem ho nemilovala tolik, protože jsem se s ním rozešla. On se omlouval a argumentoval tím, že to udělal po jedné z naší hádek a pak mu to přišlo vtipné, a tak to to už nepřejmenoval. A prý je fajn, že jsem si nevšimla, že tam má i megeru 2 a megeru 3. To byste měli vidět tu scénu. Teď už se tomu směju, je to dlouho.”

Zdroj: respondenti Monika, Petr, Kristýna, Martin, Aneta, Dominik a Anežka

Čtěte také: