vaginal

Vaginální mykóza trápí mnoho žen, zejména nyní, v letním období. Přestože je to intimní téma, týká se každé z nás. Zeptali jsme se několika žen, zda se tento problém týká i jich samotných, jak to řeší.

Hanka 35 let:

Bohužel vaginální mykózu mám opakovaně každé léto. Mám ji i jindy přes rok, ale léto je jistota. Jakmile se koupu, sedím v mokrých plavkách, plavu v bazénu, je to pak otázka několika dnů a musím si na to něco vzít. Často ji vyléčím hned v počátku, ale někdy musím k lékaři, aby mi předepsal zaváděcí pilulky.

Karin 28 let:

Na mykózy moc netrpím, ale letos v červnu jsme jeli na prodloužený víkend do Chorvatska a během dvou dnů jsem měla svědivé stavy. Asi z té dlouhé cesty, jak bylo vedro. Naštěstí jsem se hned vracela do Čech, takže to vyřešila jednorázová pilulka.

Martina 41 let:

Vaginální mykóza mě občas trápí bez ohledu na roční období. Po mnoha zkušenostech se to snažím řešit preventivně - pojídáním probiotik, mytím mýdlem s nízkým obsahem PH nebo občasným zaváděním různých volně dostupných „bobulí“ /s obsahem natria, tea tree, probiotik/. Nedávno jsem objevila menstruační tampony, s obsahem probiotik, tak je zkouším. Pokud prevence nepomůže, tak pak už zbývají pouze 2 kroky. Prvním je zakoupení Gynopevarylu, který pomůže, pokud není mykóza příliš „rozjetá“. Posledním krokem je návštěva gynekologa, který předepíše nějaký účinný volně nedostupný preparát.

Katka 30 let:

Vaginální mykóza mě v létě netrápí víc než kdykoli jindy v roce, naopak. V létě nosím prodyšnější materiály, a to myslím má zrovna na mykózu dost zásadní vliv. Jinak bych řekla, že mě trápí asi tak průměrně jako jiné ženy v mém okolí. Řeším to v lékárně volně prodejnými léčivy, a když je nejhůř, zajdu ke svému gynekologovi.

Renata 32 let:

Na mykózy trpím řadu let, ano v létě je to asi horší. Také ji mám hned, když beru antibiotika. V létě je to hlavně, když se někde koupu v bazénu. Řesím to rychle - hned zavedu v noci globulku, co se dá koupit v lékárně. Taky se pravidelně myji speciálními gely.

Lenka 43 let:

Vaginální mykóza se mě v létě chválabohu netýká. Nevím, zda je to tím, že v létě častěji „větrám“ . tzn., že pokud to jde (a mám sukni až na zem, tak chodím na ostro, anebo tím, že se koupu jen tam, kde vím, že je čistá voda a nebo také tím, že při intimní hygieně používám už řadu let jednu osvědčenou kosmetiku, k dostání v lékárnách. A také mám hodně let jen jednoho partnera a také nikdo tím nikdy v naší rodině netrpěl, ani maminka, ani babička, ani sestra. Mám prostě štěstí, ale jen ať to nezakřiknu. :)

Náš tip:

gynopevaryl

Spolehlivou úlevu Vám přinese léčivý přípravek Gyno-Pevaryl®, antimykotikum určené k léčbě vaginálních mykóz. Jeho nespornou výhodou je, že Gyno-Pevaryl® 150 obsahuje 3 vaginální čípky, které se zavádí večer do pochvy po dobu 3 dnů. Během této doby nepříjemné příznaky mykózy ve většině případů odezní.

Gyno-Pevaryl® 150 Combipak obsahuje i krém k zevnímu použití, který odstraňuje nepříjemné svědění pochvy. Krém je určen i k léčbě partnera.
Gyno Pevaryl® 50 obsahuje 15 vaginálních čípků pro dlouhodobější léčbu vaginálních mykóz. Gyno Pevaryl® 50 je vhodný pro léčbu častých a opakovaných mykóz. Obzvlášť často se mykózy projevují v těhotenství, kdy jsou navíc úpornější a častěji se vracejí. V těhotenství se však o léčbě vždy poraďte se svým lékařem. Pokud jste náchylná k mykózám nebo se Vám často vracejí, můžete Gyno Pevaryl® 50 používat po poradě s lékařem i v průběhu léčby antibiotiky, předejdete tak výskytu mykózy. Gyno-Pevaryl® 50 je jediné volně prodejné antimykotikum pro dlouhodobou léčbu (15 dnů).
Všechny 3 přípravky Gyno-Pevaryl® jsou k dostání ve všech lékárnách.

Doporučená cena:
Gyno-Pevaryl® 150 je 149 CZK
Gyno-Pevaryl® 150 Combipack je 185 CZK
Gyno-Pevaryl® 50 je 249 CZK a navíc je částečně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Více informací naleznete na www.gyno-pevaryl.cz

Gyno-Pevaryl® 150, Gyno-Pevaryl® 150 Combipack a Gyno-Pevaryl® 50 obsahují ekonazol-nitrát, vaginální podání. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
McNeil Products Ltd., Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 32016, 150 00 Praha 5, Tel: +420 227 012 111

EK_201107013

Reklama