Protože aktuálně probíráme intenzivně téma nepříjemného onemocnění - mykózy nohou, oslovili jsme několik žen, aby nám odpověděly na dvě otázky. Jestli se samy s mykózou pokožky nohou setkaly (nebo někdo v jejich rodině), a jak ji řešily.

mykoza

Marie, 38 let
Plíseň na nohou jsem už měla, ale naštěstí jsem se jí zbavila. Strašně mě svědila pokožka mezi prstama a začala se mi olupovat. Nejvíce svědila po vykoupání. Byla jsem s tím u lékařky, poradila mi přípravek - mastičku z lékárny, která zabrala. Od té doby si dávám pozor, na koupališti a hlavně v bazénech nosím žabky. Plíseň ale měl i můj osmiletý syn. Chytil ji někde v bazénu, když chodili se školou na plavání. Jednou se mu vrátila, on je lajdák na nošení bot v bazénu a ve sprchách. Také díky nejmenované mastičce jsme se jí rychle zbavili. Plíseň se dá léčit, já mám spíš problém s rozlezlými bradavicemi na ploskách nohy, to je nekonečný příběh. :)

Johana, 32 let
Naštěstí ne. Ale jak to řešit, to bych nevěděla. Nejspíš bych si probrouzdala internet a pokusila se najít nějaký přípravek, který by mi vyhovoval - zajímaly by mě zkušenosti lidí v diskuzích i doporučení odborníků.

Klára, 29 let
Mě osobně netrápila nikdy, naštěstí, jednou jsem si z bazénu přinesla bradavice, a to byl potom běh na dlouhou trať se jich zbavit. Ale nyní to řešíme doma - příteli se objevila na nohou poté, co strávil minulý víkend prací na zahradě - v provlhlých botách. Bavili jsme se o tom, říkal, že se mu to stávalo už dřív. Jak s plísní bojoval, to nevím. Chceme zajít do lékárny a necháme si poradit, myslím, že nejlepší by byl nějaký nemastný krém třeba na noc. Moc se v tomhle nevyznám.

Monika, 35 let
Plíseň jsem řešila letos na jaře, nejspíš jsem ji chytla v zimě v sauně. Špatné bylo, že jsem ji měla delší dobu, vůbec mě nenapadlo, že se jedná o plíseň. Myslela jsem, že jak se mi potí nohy v přetopené kanceláři, tak následně se mi zhoršila kůže na nohou a mezi prstama. Měla jsem ji asi tři měsíce. Bavila jsem se o tom s kamarádkami, a ty mi řekly, že mám asi plíseň. Hrozně mě pálilo a svědilo v meziprstí, kůže byla popraskaná. V lékárně mi doporučili na výběr ze dvou mastí, jednu jsem koupila a rychle bylo po problému. Když jsem se pak podívala na internet, bylo hned jasné, o co jde. Škoda, že mě to nenapadlo dřív.

Bára, 41 let
Já naštěstí na plíseň nohou netrpím. Trápí mého muže, hodně se mu potí nohy, až tak, že má z toho provlhlé ponožky. Stále s plísní bojuje, i když mu zabere lék z lékárny, velmi brzy se mu mykóza vrátí. Radila jsem mu, aby šel k doktorovi, podle mě by měl nějak desinfikovat i všechny boty. Určitě se plíseň drží i v nich. Sportovní boty mu vyperu, ale kožené ne. Ještě máme s mykózou zkušenost s naším synem, měl strašnou pokožku na jedné noze, z nehtů se mu udělaly úplné papírky, zespoda měl popraskané prsty. Chodili se školou plavat, tak nás doktorka léčila na plíseň nohou. Nic mu ale nepomáhalo. Jednou byla naše doktorka nemocná, měl to hrozně zhoršené a jiná lékařka zkonstatovala, že to není plíseň, ale ekzém. Po kortikoidové masti mu to velmi rychle přešlo. Takže pozor na záměnu!

Jana 28 let
Plíseň nohou jsem si přivezla z dovolené, chodili jsme se koupat k bazénu. Asi jak se tam střídali lidi, prostě jsem ji chytla. Trpěl na ni můj táta, takže jsem hned koupila v lékárně mast a bylo po mykóze.

Jak se zbavit tohoto nepříjemného onemocnění? Mykózy je nutné včas léčit.

Pokud se plíseň nohou neléčí, šíří se dál a po určité době dochází i k napadení nehtů. Léčba mykózy na nehtech je pak mnohem složitější a dlouhodobější. Vyplatí se tedy začít s léčením ihned, jak spatříte její příznaky.

Jak poznat mykózu na pokožce nohou? O tom připravujeme další článek! Pokud se ale chcete dozvědět více hned, proklikněte se na tyto stránky www.canespor.cz.

Jak vyléčit mykózu nohou? Spolehněte se na prověřený přípravek Canespor 1x denně, který má výhodu v aplikaci: Stačí jej aplikovat jen 1x denně! Můžete si vybrat ze dvou variant, což je krém nebo roztok.

Canespor 1x denně krém

CanesporCanespor 1x denně krém je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně krém je jemný, nemastný bílý krém bez zápachu, který se snadno vstřebává do postižené kůže. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně krém je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně krém:

 • Vhodný k léčbě kožní mykózy nohou, zvláště mezi prsty.
 • Vhodný pro suchou a šupící se kůži.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně krémem:

 • Maže se jen 1x denně, před spaním.
 • Aplikuje se tenká vrstva na postiženou plochu s malým přesahem do zdravých částí kůže.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Canespor 1x denně roztok

CanesporCanespor 1x denně roztok je účinné širokospektré antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, která brání rozmnožování mikroorganismů a usmrcuje původce kožní mykózy. Canespor 1x denně roztok je čirá, téměř bezbarvá tekutina. Svou lékovou formou je vhodný k aplikaci do míst, kde by aplikace krému byla komplikovaná - například do vlasů, ochlupených částí těla a do meziprstních prostor s projevy mokvání. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně roztok je jeho aplikace jen 1x denně, a to těsně před spaním po dobu 2-4 týdnů.

Kdy použít Canespor 1x denně roztok:

 • Vhodný k aplikaci do vlasů, ochlupených částí těla a meziprstních prostor.
 • Vhodný pro mokvající ložiska.
 • Vhodný také k doléčení plísně nehtů.

Léčba Canesporem 1x denně roztokem:

 • Aplikuje se jen 1x denně, před spaním.
 • Přibližně 3 kapky postačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky a jemně se vetře do postiženého místa.
 • Délka léčby závisí na stupni postižení, ale obvyklá doba léčby je 2-4 týdny.

Více na www.canespor.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canespor 1x denně krém a roztok jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku bifonazol.