V současné době se intenzivně věnujeme nebezpečí žloutenky a očkování děti proti žloutence. Zeptali jsme se proto několika maminek, zda mají své děti očkované, nebo zda to plánují.  Jaký mají názor na toto očkování a co mělo vliv na jejich rozhodnutí, zda děti dají, nebo nedají očkovat.

Pokud plánujete děti očkovat, můžete nyní využít slevové akce! Právě teď je nejvyšší čas na očkování! Očkovací látka Havrix Junior 720 Monodose pro prevenci žloutenky typu A bude pro děti v období od 1. dubna do 31. května 2014 a do vyprodání zásob cenově zvýhodněna, a to o 20%. Více informací naleznete na internetových stránkách www.zloutenky.cz nebo v ordinacích dětských lékařů.

injection

Proč děti očkovat očkovací látkou Havrix Junior 720 Monodose?  Plošné očkování povinně zahrnuje pouze očkování proti žloutence typu B, proti žloutence typu A děti povinně očkovány nejsou.

Jak to vidí maminky?

Hanka, 2 děti (3 a 5 let)

Já jsem letos této akce využila pro starší dítě. Je to příjemné využít slevy. Chtěla ji využít i minulý rok, ale malý byl opakovaně nemocný a tak na očkování nemohl. Myslím, že je dobře, když se jako matka můžu rozhodnout, jaké prevence dětem zajistím.

Míša, 1 dítě (7 let)

O očkování jsem přemýšlela minulý rok, jak šla dcera do školy, tak jsme jí ho nechali dát. Zrovna žloutenka patří mezi nemoci, které jsou běžné a dost by nám zkomplikovala život. Byla by nemocná, nešla by do školy, musela by dohánět spoustu učení a my bychom s manželem museli dost řešit, kdo s ní bude doma. Nákaza žloutenky je možná všude, jsem ráda za možnost očkování, i když si ho zaplatíme.

Jindra, 2 děti (dvojčata 6 let)

Akce na očkování proti žloutence typu A jsem využila hned v dubnu. Dětem bude v červnu 6, v září jsou do školy. Navíc nás čeká dovolená u moře a  očkování na žloutenky se pro cestování doporučuje. Sice to mám za dvojčata dražší, ale aspoň jsme ušetřili 20% díky slevě.

Marta, 1 dítě (3,5 roku)

Očkování proti žloutence zatím nemáme, myslím, že ho v budoucnu pořídíme. Malá je dost nemocná, nechci její organismus zatěžovat očkováním. Až si posílí imunitu a dostane se ze stálých viróz a zánětů průdušek, pak uvidíme. Něž půjde do školy to ale vyřeším.

Kde se děti nakazí žloutenkou typu A? Nakazit se mohou všichni vnímaví jedinci. Zjednodušeně: každý, kdo nemá vytvořené protilátky očkováním nebo prodělanou nemocí, může onemocnět. Ochranu v případě žloutenky typu A nezajistí vitamíny a mnohdy nestačí ani zvýšená a pečlivá hygiena. Až třetina pacientů totiž uvádí, že neví, kde se žloutenkou nakazili.

Virus žloutenky typu A patří mezi velmi odolné, při pokojové teplotě dokáže dlouho přežít v podstatě kdekoliv: na oblíbené hračce, v jídle či nápoji. Dítě přitom nemusí virus přímo pozřít, k jeho přenosu stačí, když si dítě strčí do úst prsty, ve kterých drželo virem kontaminovaný předmět. Uhlídat přenos žloutenky typu A není v silách rodiče ani personálu školky.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.zloutenky.cz nebo v ordinacích dětských lékařů

Havrix

Čtěte náš rozhovor s odborníkem:

Reklama