Zeptali jsme se proto lékařky, paní doktorky Miluše Kolatíkové, aby nám vysvětlila, proč jsou v krému prebiotika a jaké další speciální složky nový krém obsahuje. Děkujeme za její odpovědi.

Paní doktorko, testujeme nyní v redakci nový krém Bepanthen SensiDaily s prebiotiky. Proč jsou součástí krému prebiotika?
Jedná se o inovativní péči o suchou a citlivou pokožku. Tyto typy pokožky mají sklony k vysušování, a to na základě poškození nebo nefunkčnosti kožní bariéry, aby ta zůstala chráněna, je třeba se postarat o plášť nad bariérou, kde se vyskytují i různé mikroorganismy.

A prebiotika (tzn. složité cukry) nám výběrově pomáhají vyživovat pro nás prospěšnou individuální mikroflóru na kůži a tím znesnadňují narušení kožní bariéry (i z toho důvodu, že produkují látky, které kožní bariéru udržují celistvou, nenarušenou).

Vysvětlila byste nám propojení krému a prebiotik?
Prebiotika se starají o první ochrannou linii - kožní mikrobiom a složení krému působí i na celistvost kožní bariéry- je to třeba z hlediska udržení hydratace, pružnosti a pevnosti.

Jakou má krém trvanlivost díky prebiotikům? Musí se nějak speciálně uchovávat?
Díky tomu, že se nejedná o krém s živými kulturami, ale s výživou pro náš vlastní mikrobiom- s oligosacharidy- není potřeba speciálních podmínek pro uchování krému.

Obsahuje také panthenol, rostlinné oleje (mokřadkový, olivový, bambucké máslo), extrakt z rakytníku a listu rozmarýny lékařské, jaké jsou benefity těchto složek?
Jsou to složky, které se snaží udržet kompaktní a funkční kožní bariéru- nepropouštět zevní patogeny a dráždivé látky do pokožky a naopak zamezit zbytečným ztrátám vody z pokožky. Všechny jmenované složky přispívají k udržení hydratace a pružnosti. Některé mají i regenerační vlastnosti. Je jistě příjemné, že jde o složky přírodní.

Například mokřadový olej je myslím u nás neznámá složka. O jakou rostlinu se jedná?
Je to rostlina s malinkými bílými kvítky, která roste na bahnitých místech… kvete začátkem léta. Olej z jejích semen:

  • podporuje hydrataci
  • regeneruje
  • chrání před ztrátou elasticity


Jakou má krém vůni? To zajímá velké množství spotřebitelek.

Je bez parfemace, mnoho z vás však může vnímat vůni bambuckého másla či rakytníku.

Pro jaké typy pleti, pokožky je tento krém vhodný?
Pro suchou, citlivou, se sklony k ekzému - pro dětskou i dospěláckou.

Můžeme jej použít i na obličej?
Ano, lze, lze ho aplikovat i na obličej.

Krém je velmi jemný, dobře se vstřebává a má lehce žlutou barvu, díky jakým složkám?  
Díky extraktu z rakytníku a obsahu přírodních karotenoidů v něm. Nejde tedy o závadu.

Je vhodný i pro alergiky?
Je hypoalergenní, takže ano, je vhodný i pro alergiky. Jen ti, co mají vypozorováno, že hůře tolerují rakytník, rozmarýnu či olivový olej by měli nejprve krém vyzkoušet jen na malé ploše.

V jakých objemech si můžeme krém koupit?
Zatím pouze 150ml.

V portfoliu značky Bepanthen je více produktů, čím se tato novinka liší a pro koho je určená?
Liší se složením a obsahem prebiotik. Je určená pro děti i dospělé se suchou a citlivou pokožkou. Lze ho používat i v klidové stadiu ekzému ke každodenní péči o pokožku celého těla.

Děkujeme za odpovědi MUDr. Miluši Kotalíkové
 
Více inspirace najdete na stránkách ZDE

L.CZ.MKT.CC.03.2019.1615

Reklama