Všechny pozvané čtenářky trápila závislost na cigaretách a chtěly s tím něco udělat. Z akce jsme připravili zajímavý článek, který najdete ZDE. Akce probíhala v prostorách Iqos prodejny v centru Prahy.
 
Všechny účastníci akce chtěli řešit svou závislost na kouření. Vadilo jim, jak smrdí po cigaretách, to, že kouří hodně i to, že s tím nemohou nic dělat. Proto se zajímali o novinky ze světa bez kouře – moderní alternativy, které kuřákovi nabízejí nové možnosti a zejména to, obejít se bez klasické cigarety.
5c7d30ebc2869obrazek.png
Jak se povedlo přestat kouřit našim čtenářkám, které jsme pozvali na akci spojenou k tématem kouření? Zajímalo nás to, tak jsme se některých nyní, po dvou měsících zeptali.
 
Jsem letitá kuřačka. Prostě je mi s cigaretou fajn u kávy, při vínku, i tak mne ale zajímaly novinky, protože několik přátel kolem mne „kouří“ Iqos. Proto jsem si to chtěla vyzkoušet a zeptat se poradců na všechno, co mne zajímalo. První dojem nic moc, ale tento názor jsem znala, tak začínali i mí známí. Opravdu jsem měla pocit, že  kouřím slámu či seno, to říkají prý všichni začátečníci. Rozhodla jsem se ale dát tomu šanci. Zpočátku, to se přiznám, jsem prokládala heety občas normální cigaretou. Také se přiznám, že kolem Silvestra jsem si normálně zapálila na večírku, klasicky vykouřila mraky cigaret a ráno mne pěkně bolela hlava.  Pak ale přišla změna. Byl leden a mě se moc nechtělo samotné ven do mrazu, zakouřit si, dolehlo mne ne rozhodnutí a předsevzetí, a vrátila jsem se k zahřívači tabáku.  Od té doby jsem už měsíc jen na tomto přístroji. Můžu kouřit doma a nechybí mi nikotin. Mám oblíbené dvě náplně, krom klasické mě nadchla mentolová.

Co mi to dalo: Nemám nepříjemný a škrábavý pocit v ústech, nejsou mi cítit ruce po cigaretách a ani oblečení. Ač jsem kuřačka, tak naprosto nesnáším, zápach z cigaret u jiných lidí. Třeba, když kuřák nastoupí do autobusu. Je mi jasné, že to, co mi vadí u druhých, tak to je při cigaretách cítit ze mě. A to jsou důvody, které u mě doufám vyhrály.
Není to předsevzetí, ale snaha. I když moje cesta k Iqosu nebyla přímočará, držím si nyní palce.
Hanka R

Prosincové setkání bylo velmi příjemné a všichni se mi ochotně věnovali a vše trpělivě vysvětlili. Bohužel mě se svou závislost zdolat nepodařilo, i když vím, že kouření zahřívaného tabáku má proti cigaretám mnohé výhody. Tato zkušenost pro mne pozitiva nakonec měla také, ač jsem se vrátila k cigaretám, kouřím místo dvaceti cigaret denně jen 5 – 10. Svůj Iqos, který jsem si koupila, jsem věnovala své neteři, pro kterou přechod z cigaret nebyl problém a ona je spokojená a nemůže si ho vynachválit.
Míša M
 
Ačkoliv jsem žádné novoroční předsevzetí spojené s kouřením neměla, podařilo se mi vstoupit do nového roku jako nekuřák klasických cigaret. Poprvé jsem měla možnost moderní zahřívač tabáku vyzkoušet na večírku pořádaném redakcí magazínu Žena-In. Jsem ráda, že jsem si tady mohla popovídat s psychoterapeutkou o závislosti na cigaretách a také se dozvědět více o novém zahřívači tabáku. Jsem ráda, že jsem si mohla Iqos vyzkoušet, stejně tak i náplně a doptat se na jakékoliv nejasnosti. Klasickou cigaretu jsem si zapálila pouze v prvním týdnu po tomto večírku a zjistila jsem, že mi již nechutná. U kouření této novinky tedy plánuji zůstat i do budoucna.  
Katka S

Když jsem začala užívat Iqos, cítila jsem nejprve velký rozdíl v chuti oproti normální cigaretě. Postupem času (asi dva týdny) jsem si na chuť zvykla, a když jsem si zapálila normální cigaretu, tak už mi nechutnala. Občas jsem měla tendenci při pití vína nebo kafe sáhnout po normální cigaretě (takový můj rituál), ale stačilo pár popotáhnutí a musela jsem cigaretu típnout – oproti Iqosu mi už opravdu nechutnala.
5c7d30f355515obrazek.png
Největší přínos ze své změny vidím ve zlepšení zdravotního stavu. Po normálních cigaretách jsem téměř každý den zažívala „kuřácký kašel“ nebo lehké škrábání v krku. Od prvního dne, když jsem típla poslední cigaretu, tyto problémy s dýchacím ústrojím nemám. Užívání zahřívače tabáku samozřejmě není tak snadné jako si vyndat cigaretu z krabičky a zapálit (musí se pravidelně čistit a dobíjet), ale za cenu zlepšení zdraví to určitě stojí. Pro tento rok mám předsevzetí, že chci ještě více cestovat. Svůj elektrický nahřívač jsem vzala na výlet do Dubaje – bohužel tam heety - náplně neprodávají. Jsem zvědavá, jak  jsou na tom ostatní země a zda někde heety objevím :- ) Zatím si radši beru své zásoby do kufru.
Veronika S
 
Já si žádná předsevzetí nedávám, ale jsem ráda, že jsem se zbavila závislosti na cigaretách, která mne opravdu moc trápila. Tak s novým rokem musím říci, že jsem překonala sama sebe, mám svůj zahřívač tabáku a již dva měsíce „heetuju“. Přiznám se, že jsem od půlky prosince neměla ani jednu klasickou cigaretu a to jsem kouřila cca krabičku denně. Iqos mi vyhovuje a i když kolem mne je to samý kuřák, jsem statečná a vůbec mi to nevadí.
Jitka T
 
Pro mne byl večírek a přednáška paní terapeutky o závislostech velmi inspirující. Uvědomila jsem si, že nechci být kuřačka, která si ničí zdraví. Také ale díky moderním možnostem můžu cigarety vyměnit za nahřívače tabáku, které nejsou tak moc škodlivé jako cigarety. I když moc nekouřím, vyměnila jsem cigarety za nový nahřívač. Jsem s ním spokojená, zvykla jsem si hned.
Helena P

Daří se vám vyhrát svůj boj se závislostí na cigaretách?

Naše články:

Reklama