6481b2457929aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Martina (42)

Možná to bude znít jako klišé, ale pro mě jsou to skutečně takzvané malé černé šaty. Vždycky jsem ráda ukazovala nohy, brala jsem je jako svou přednost. Naopak po dětech mi zbyla nějaká ta kila na břiše a ty dokáže černá barva docela hezky zamaskovat. Černá barva je navíc elegantní a hodí se ke všemu. Mému šatníku už tak sedm let dominuje.

Terka (23)

Já moc ráda nosím crop topy. Každou zimu se těším, až je zase budu moci vytáhnout. Někdy je nosím už na jaře, i když na mě ostatní koukají trochu jako na blázna. Prostě si přes ně jen hodím bundu, kterou ale nechám rozepnutou. Na své postavě si nechávám záležet, nelíbilo by se mi, kdyby mi zpod crop topů vykukovaly špeky.

Jitka (59)

Nevím, zda radši nepoužít slovo nejoblíbenější nebo nejmilejší. Pro tento můj kousek se totiž hodí obě označení. Jedná se o kabát, který je po mé mamince a který jsem si kdysi nechala přešít a upravit na míru. Je z kvalitní vlny, v zimě mě zahřeje, a navíc má krásný ženský tvar. Ty neforemné kabáty a bundy, které nyní vídám v obchodech, se s ním nedají srovnávat.

Petra (28)

Nedám absolutně dopustit na sukně do pasu. Po letech je utrpení, které jsem zažívala pokaždé, když jsem se na sebe podívala do zrcadla a pokaždé, když jsem něco vybírala v obchodě, konečně pryč. Zjistila jsem, že se vůbec nemusím cpát do kalhot, které mojí postavě ani trochu nelichotí. Mám totiž poměrně úzký pas, zato ale široké boky a větší zadek i stehna. No a tenhle typ sukně právě krásně zvýrazní úzký pas a zakryje problémové partie.

Natálie (35)

Bude to znít asi nudně, ale u mě ve skříni byste nenašli jiná trička než bílá. Jsou jednoduchá, hodí se ke všemu – k riflím, sukni, teniskám, balerínám. Mám jich asi dvacet a přikupuju stále další. Nejsou samozřejmě všechna úplně stejná. Některá mají krajkové rukávy, jiná hluboký výstřih, další zase výkroj na zádech. Nejsem žádný experimentátor, spokojím se s jednoduchým a lehce kombinovatelným šatníkem.

Dominika (40)

Ujíždím si na všem barevném, ale v posledních letech mě baví barevná sáčka. Mám sytě zelené sáčko, královsky modré, fuchsiové a mým posledním úlovkem je žluté. Když už je na ně pak moc velké horko, nahradím je něčím jiným barevným. Většinou jsou to kabelky nebo kloboučky. Nejlépe pak vypadáme s manželem, který zase nenosí žádnou jinou barvu než šedou a černou.

Zdroj info: Respondentky Martina, Terka, Jitka, Petra, Natálie a Dominika

Reklama