Mají ženy G bod? Jak jste na tom? Tento opěvovaný pahrbek slasti je dodnes opředen tajemstvím.

Byla jsem tento týden u svého gynekologa na běžné prohlídce. Protože se známe osobně a neměl zrovna v čekárně další pacientku, povídali jsme si, dlouho jsme se neviděli. Najednou se mě zeptal, jestli si myslím, že mám G bod. Že nedávno pročítal internet a narazil na články, kde odborníci popírají existenci G bodu a druzí se do nich zase navážejí s tím, že to není pravda. Protože je to muž a má k tomuto odvětví blízko, říkal mi, že si na základě této diskuse dělá soukromý průzkum, jak to tedy je. A protože se dobře známe, dovolil se zeptat i mě.

G - bodZamyslela jsem se a řekla mu, že si myslím, že ho mám. Ale vím o něm tak posledních pět let... Usmál se a řekl „Tak to jsi první. Zatím je to 5:1. To je zajímavý. Ostatní, co jsem se ptal, mi řekly, že ho nemají. A jsou to zkušené dámy, které neměly jen jednoho partnera. Říkaly mi, že nemají problém s orgasmem, ale G bod se v jejich těle nevyskytuje, že ho nemají nebo že ho ještě nenašly.“

Zabředli jsme tedy do tématu, co to G bod údajně je, vyprávěl mi historku, jak se mu za dlouhou dobu praxe stalo 2x, že po něm pacientka chtěla, aby jí ho ukázal, že ho nemůže najít... „To jsem jí řekl, že to fakt neumím,“ smál se.

Jak jsem šla zpátky do práce, leželo mi to v hlavě. Jak my ženy to máme složitější. Máme problémy s orgasmem, mnoho žen ho má jen občas nebo se jí nedostane toho štěstí a nepozná ho vůbec. A teď do toho ještě ten G bod...

Našla jsem si ty zmiňované články a rozhodla jsem se vám o tom napsat. Co si o tom myslíte? Jak to máte? Zajímá mě, jestli si myslíte, že bod G existuje, jestli jste jej našly.

Odkazy na články, které zaujaly mého gynekologa

Bod G byl před šedesáti lety pojmenován podle gynekologa Gräfenberga. „Je to oblast na přední stěně pochvy, tři až osm centimetrů za poševním vchodem. Anatomicky ovšem neexistuje,“ říká MUDr. Ondřej Trojan ze serveru www.sexuologie.com.