Ať jsme jakkoli rovnoprávní, mužské a ženské role jsou nám do jisté míry vrozeny. Ať již jde o přátelství nebo partnerský vztah, živější, nebo chcete-li silnější, charakter by měl vždy patřit mužům. Každý si dokáže představit spojení temperamentního Itala s klidnou povahou přirozeně podřízené Japonky. Naopak by to prostě nefungovalo.

Sjan trochou nadsázky můžeme společně s populární knihou Dr. Johna Greye skutečně tvrdit, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Máme totiž naprosto odlišné mozky. „Když ženy poznávají muže, používají větší část mozku k integraci a porovnávání a většinu vazeb mezi důležitými centry mozku mají napříč hemisférami. Oproti tomu muži neprovádějí žádnou podstatnou integraci, místo toho aktivují vizuální trasy a vizuální paměť. Muži tedy kladou první dojem na to, jak žena vypadá, zatímco ženy muže porovnávají s ostatními muži a s předchozími partnery,“ říká MUDr. Martin Jan Stránský. Předložíme-li tedy složitý úkol ženám, zapojí při řešení pravděpodobně několik odlišných částí mozku, kdežto muži použijí jen jednu konkrétní část. Možná právě proto jsou muži tak přímočaří a nechápou naše potřeby o věcech hovořit a soudit je z různých stran.

Muži, ženy a sex:

  • Muži nepotřebují před vlastním pohlavním stykem předehru, jejich přímočarý mozek jim velí „jít rovnou věc“.
  • Pro ženy je naopak předehra velmi důležitá, jejich mozek je při ní aktivován a správně naladěn.
  • Mužům se při sexu vypnou celé části mozku, protože krev zkrátka v ten okamžik potřebují na zcela jiných místech těla
  • Ženy naopak při milování vnímají každičký detail, jejich mozek nevypne ani na chvilku.
  • Muži by nikdy nedovolili, aby se horký vosk byť jen přiblížil k jejich „chloubě“.
  • Ženy milují sexuální rizika, ale většinou jen při ovulaci.
  • Zhruba 52 procent žen prožívá díky tiché romantické hudba milování intenzivnější, muži reagují podobně pouze ve 28 procentech.
  • Zamilovaným připadá všechno jídlo sladší – zaplaťpánbůh alespoň v tom fungují obou pohlaví stejně.

Dámy, neplačme!

Muži skutečně nesnáší naše slzičky. Považují je za projev slabosti, ale hlavně si s nimi vůbec nevědí rady. Nutno ale říci, že nikoli s těmi, které jsou projevy skutečného smutku. Ty mají totiž zcela jiné chemické složení než ty, které se nám lijí z očí kvůli věcem, které zase ty naše mužské protějšky pochopily jinak nebo nepochopily vůbec. Takže místo abychom v mužích vyvolaly vlnu něžného citu a účasti s naším trápením, odpuzujeme je. Podvědomě cítí, že slzy jsou překážkou naší touhy se s nimi mazlit a jejich libido je potlačeno. Plačící ženy jsou sexuálně nepřístupné, a proto nežádoucí.

Čtěte také:

Reklama